Спеціальні потреби

У Єгипті розпочався конституційний референдум


У Єгипті розпочався дводенний референдум щодо нової конституції країни, яку пропагує підтримуваний військовими тимчасовий уряд.

Офіційно, єгиптяни мають схвалити або відкинути проект Основного закону, проте, за повідомленням кореспондента «Голосу Америки», голосування вважається референдумом щодо схвалення дій військового, який ймовірно балотуватиметься в президенти в разі затвердження конституції – командуючого армією Єгипту генерала Абделя ель-Сіссі, який у липні усунув від влади президента Мухаммеда Мурсі.

Хоча, за всіма ознаками, проект конституції буде прийнятий, процес затьмарений придушенням владою діяльності опозиції.

Рух «Мусульманське братство», до якого належить і Мухаммед Мурсі і, який був оголошений терористичним угрупованням, закликав до бойкоту референдуму.

На тлі побоювань про можливе насильство голосування розпочалося за посилених заходів безпеки.

Новий Основний закон покликаний замінити документ, ухвалений за президента Мурсі. Це сталося за кілька місяців до того, як армія усунула його від влади.

Прихильники нової конституції зазначають, що вона гарантує особисті свободи, свободу віросповідання і права жінок. Критики стверджують, що цей документ дає особливі привілеї військовим.

Право голосу на референдумі мають близько 53 мільйонів єгиптян. Два дні виборчі дільниці будуть відкриті з 9:00 до 21:00 за місцевим часом. Референдум є ключовим елементом перехідного плану, спрямованого, за твердженням уряду, на відновлення демократіїв Єгипті після повалення Мурсі.
XS
SM
MD
LG