Спеціальні потреби

У Єгипті судитимуть 190 людей у зв’язку з міжконфесійним насиллям


Міжконфесійні сутички у Єгипті

У неділю військові правителі Єгипту заявили, що вони планують притягнути до судової відповідальності 190 людей у зв’язку зі сутичками на релігійному ґрунті, внаслідок яких загинуло 10 осіб в передмісті столичного Каїра.

Повідомлення про те, що заарештовані стануть перед військовим трибуналом, надійшло після екстреного засідання кабінету міністрів, на якому обговорювалися події попереднього дня і ночі.

Прем’єр-міністр Єгипту Ісам Шараф відклав заплановану поїздку до сусідніх країн регіону Перської затоки і скликав засідання у відповідь на сутички, які сталися у суботу між християнами-коптами та мусульманами. Крім загиблих, ще 186 людей отримали поранення.

За повідомленнями очевидців, у суботу мусульманИ прийшли в коптську церкву в районі Імбаба у відповідь на поголоски, що копти силою утримують там християнку, аби вона не перейшла в іслам. В інших повідомленнях зазначається, що натовп думав, що дівчина вже прийняла іслам, проте їй не дозволяли вийти заміж за мусульманина.

Повідомлялося, що дехто в натовпі почав кидати у вікна будинків запальні бомби і каміння. Також підпалено ряд сусідніх будівель. Сили безпеки застосували сльозогінній газ та стріляли у повітря у намаганнях розігнати натовп.

Міжконфесійні стосунки є джерелом напруження у Єгипті, де християни-копти становлять 10 відсотків 80-мільйонного населення країни.


XS
SM
MD
LG