Спеціальні потреби

В Єгипті поглиблюється політичне протистояння


Із закінченням терміну висунутого військовими ультиматуму з вимогою врегулювати ситуацію в Єгипту, політичне протистояння в країні поглиблюється Як ісламістський уряд, так і військове командування заявляють про свою готовність пролити кров, аби захистити народ Єгипту.

За кілька годин до закінчення терміну, начальник армії Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив, що військові готові пролити кров, щоб захистити країну від «терористів і дурнів».

Заява військового, ймовірно, була скерована на адресу президента Мухамеда Мурсі, який виступаючи кілька годин раніше, заявив, що залишатиметься при владі і готовий заради країни і її народу пожертвувати навіть своєю кров’ю. Мурсі вимагав, щоб військові відмовилися від втручання в політичну кризу в Єгипті.

Команудвання збройних сил заявило, що у разі недосягнення компромісу між Мурсі і його опонентами і невирішення кризи до 17:00 години за місцевим часом у середу, військові задіють власний план для майбутнього Єгипту.

За повідомленням військових джерел, у середу проходила нарада високопоставлених командирів єгипетської армії.

Втім, з вівторка на середу щонайменше 16 людей загинуло та більше 200 зазнали поранень у Каїрі, де невідомі напали на прихильників президента Мурсі. За деякими даними, сутички сталися між провладними демонстрантами та силами безпеки. Свідки кажуть, що у нападників була вогнепальна зброя.

На каїрській площі Тагрір протестувальники й далі вимагають відставки ісламіста Мурсі. Їх не переконало його звернення, де він назвав себе єдиним легітимним лідером. Люди нагадують президенту, що він отримав владу завдяки подібним протестам.
XS
SM
MD
LG