Спеціальні потреби

Актуально

Недовіру міжнародних інвесторів створюють внутрішні антиреформаторські сили в Україні - експерти

Американські експерти закликають українську владу не сповільнювати темп реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Американські експерти закликають українську владу не сповільнювати темп реформ. Відео

Експерти аналітичного центру "Атлантична рада" наголошують: економічного зростання Україна може досягти, лише борючись із корупцією та проводячи необхідні реформи. А західні країни мають сприяти цьому, надаючи Києву більше фінансової допомоги.

Україна все ж втілює у життя реформи і просуває їх вперед
Заступниця помічника ;держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бріджет Брінк

Недовіру міжнародних інвесторів, значною мірою, створюють внутрішні антиреформаторські сили в Україні, вважають експерти, що зібрались на конференцію в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні.

Однією з позитивних новин є те, що Україна все ж втілює у життя реформи і просуває їх вперед, каже заступниця помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бріджет Брінк. "Ці реформи треба підтримувати. Їх треба продовжувати. А ті, хто не в таборі реформаторів, вони лише підривають американську і міжнародну підтримку, а також прихід американських інвестицій", - наголошує Брінк.

Захід повинен продовжувати підтримувати Україну коштами, - закликає у Вашингтоні колишня міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Противників реформ чимало. Це популісти, прокремлівські політики, «Опозиційний блок», який не хоче цього робити. Є багато людей, які проти цього... І якщо немає достатньо коштів, щоб допомогти реформаторам, то робити це складно", - каже Наталія Яресько.

Вашингтонський економіст-міжнародник Андерс Аслунд закликає Захід не просто допомагати, а збільшити допомогу Україні.

Моя чітка позиція – ми повинні покласти на стіл набагато більше грошей
Економіст "Атлантичної ради" Андерс Аслунд

"ВВП за два роки зменшився на 17 відсотків. Чому? 7 відсотків – пряме виробництво на Донбасі, якого немає. Три чверті українського експорту до Росії зупинилось через російські торговельні санкції. А також немає прямих міжнародних інвестицій, тому що їх відлякала російська агресія. Чи Захід не має нічого робити в таких умовах? Моя чітка позиція – ми повинні покласти на стіл набагато більше грошей. Враховуючи, що Україна проводить структурні реформи, саме зараз час це зробити", - заявив економіст "Атлантичної ради" Андерс Аслунд.

За словами Наталії Яресько, найбільш нагальні виклики, які стоять перед українською владою, це потреба дерегуляції економіки, проведення приватизацї та земельна реформа.

Але найбільшою проблемою, на якій наголошують експерти – залишається боротьба із корупцією.

"Я би почав з офісу генерального прокурора. Я цілком погоджуюсь, що його треба вичистити. Ми не побачили жодних свідчень чи зобов’язань щодо зміни роботи цієї організації. В таких умовах було запропоновано створити антикорупційний суд, який повинен створити альтернативний канал із іншими антикорупційними інституціями для переслідування корупції. Але цього поки що не відбулося, принаймні на суттєвому рівні", - каже колишній координатор допомоги країнам Євразії Держдепу США Кліффорд Бонд.

У попередні роки Сполучені Штати надавали Києву суттєву технічну й фінансову допомогу. Але через запропоноване новою адміністрацією урізання бюджету майбутнє підтримки України та всього східноєвропейського регіону поки що невідоме. Однак, у разі, якщо допомогу не буде зменшено, американські посадовці готові продовжувати співпрацювати з Києвом.

"У 2018 році невідомо, чи ми отримаємо ресурси. Але адміністрація пропонує, а затверджує Конгрес, тому якщо ми отримаємо підтвердження ресурсів і політичну волю, у деяких сферах ми зможемо плідно працювати з українцями", - каже колишній координатор допомоги країнам Євразії Держдепу США Кліффорд Бонд​.

Дивіться також: Питання надання Україні летальної зброї і збільшення фінансової допомоги далі розглядаються в США - сенатори

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG