Спеціальні потреби

Актуально

Недовіру міжнародних інвесторів створюють внутрішні антиреформаторські сили в Україні - експерти

Американські експерти закликають українську владу не сповільнювати темп реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Американські експерти закликають українську владу не сповільнювати темп реформ. Відео

Експерти аналітичного центру "Атлантична рада" наголошують: економічного зростання Україна може досягти, лише борючись із корупцією та проводячи необхідні реформи. А західні країни мають сприяти цьому, надаючи Києву більше фінансової допомоги.

Україна все ж втілює у життя реформи і просуває їх вперед
Заступниця помічника ;держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бріджет Брінк

Недовіру міжнародних інвесторів, значною мірою, створюють внутрішні антиреформаторські сили в Україні, вважають експерти, що зібрались на конференцію в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні.

Однією з позитивних новин є те, що Україна все ж втілює у життя реформи і просуває їх вперед, каже заступниця помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бріджет Брінк. "Ці реформи треба підтримувати. Їх треба продовжувати. А ті, хто не в таборі реформаторів, вони лише підривають американську і міжнародну підтримку, а також прихід американських інвестицій", - наголошує Брінк.

Захід повинен продовжувати підтримувати Україну коштами, - закликає у Вашингтоні колишня міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Противників реформ чимало. Це популісти, прокремлівські політики, «Опозиційний блок», який не хоче цього робити. Є багато людей, які проти цього... І якщо немає достатньо коштів, щоб допомогти реформаторам, то робити це складно", - каже Наталія Яресько.

Вашингтонський економіст-міжнародник Андерс Аслунд закликає Захід не просто допомагати, а збільшити допомогу Україні.

Моя чітка позиція – ми повинні покласти на стіл набагато більше грошей
Економіст "Атлантичної ради" Андерс Аслунд

"ВВП за два роки зменшився на 17 відсотків. Чому? 7 відсотків – пряме виробництво на Донбасі, якого немає. Три чверті українського експорту до Росії зупинилось через російські торговельні санкції. А також немає прямих міжнародних інвестицій, тому що їх відлякала російська агресія. Чи Захід не має нічого робити в таких умовах? Моя чітка позиція – ми повинні покласти на стіл набагато більше грошей. Враховуючи, що Україна проводить структурні реформи, саме зараз час це зробити", - заявив економіст "Атлантичної ради" Андерс Аслунд.

За словами Наталії Яресько, найбільш нагальні виклики, які стоять перед українською владою, це потреба дерегуляції економіки, проведення приватизацї та земельна реформа.

Але найбільшою проблемою, на якій наголошують експерти – залишається боротьба із корупцією.

"Я би почав з офісу генерального прокурора. Я цілком погоджуюсь, що його треба вичистити. Ми не побачили жодних свідчень чи зобов’язань щодо зміни роботи цієї організації. В таких умовах було запропоновано створити антикорупційний суд, який повинен створити альтернативний канал із іншими антикорупційними інституціями для переслідування корупції. Але цього поки що не відбулося, принаймні на суттєвому рівні", - каже колишній координатор допомоги країнам Євразії Держдепу США Кліффорд Бонд.

У попередні роки Сполучені Штати надавали Києву суттєву технічну й фінансову допомогу. Але через запропоноване новою адміністрацією урізання бюджету майбутнє підтримки України та всього східноєвропейського регіону поки що невідоме. Однак, у разі, якщо допомогу не буде зменшено, американські посадовці готові продовжувати співпрацювати з Києвом.

"У 2018 році невідомо, чи ми отримаємо ресурси. Але адміністрація пропонує, а затверджує Конгрес, тому якщо ми отримаємо підтвердження ресурсів і політичну волю, у деяких сферах ми зможемо плідно працювати з українцями", - каже колишній координатор допомоги країнам Євразії Держдепу США Кліффорд Бонд​.

Дивіться також: Питання надання Україні летальної зброї і збільшення фінансової допомоги далі розглядаються в США - сенатори

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG