Спеціальні потреби

Актуально

Недовіру міжнародних інвесторів створюють внутрішні антиреформаторські сили в Україні - експерти

Американські експерти закликають українську владу не сповільнювати темп реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Американські експерти закликають українську владу не сповільнювати темп реформ. Відео

Експерти аналітичного центру "Атлантична рада" наголошують: економічного зростання Україна може досягти, лише борючись із корупцією та проводячи необхідні реформи. А західні країни мають сприяти цьому, надаючи Києву більше фінансової допомоги.

Україна все ж втілює у життя реформи і просуває їх вперед
Заступниця помічника ;держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бріджет Брінк

Недовіру міжнародних інвесторів, значною мірою, створюють внутрішні антиреформаторські сили в Україні, вважають експерти, що зібрались на конференцію в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні.

Однією з позитивних новин є те, що Україна все ж втілює у життя реформи і просуває їх вперед, каже заступниця помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бріджет Брінк. "Ці реформи треба підтримувати. Їх треба продовжувати. А ті, хто не в таборі реформаторів, вони лише підривають американську і міжнародну підтримку, а також прихід американських інвестицій", - наголошує Брінк.

Захід повинен продовжувати підтримувати Україну коштами, - закликає у Вашингтоні колишня міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Противників реформ чимало. Це популісти, прокремлівські політики, «Опозиційний блок», який не хоче цього робити. Є багато людей, які проти цього... І якщо немає достатньо коштів, щоб допомогти реформаторам, то робити це складно", - каже Наталія Яресько.

Вашингтонський економіст-міжнародник Андерс Аслунд закликає Захід не просто допомагати, а збільшити допомогу Україні.

Моя чітка позиція – ми повинні покласти на стіл набагато більше грошей
Економіст "Атлантичної ради" Андерс Аслунд

"ВВП за два роки зменшився на 17 відсотків. Чому? 7 відсотків – пряме виробництво на Донбасі, якого немає. Три чверті українського експорту до Росії зупинилось через російські торговельні санкції. А також немає прямих міжнародних інвестицій, тому що їх відлякала російська агресія. Чи Захід не має нічого робити в таких умовах? Моя чітка позиція – ми повинні покласти на стіл набагато більше грошей. Враховуючи, що Україна проводить структурні реформи, саме зараз час це зробити", - заявив економіст "Атлантичної ради" Андерс Аслунд.

За словами Наталії Яресько, найбільш нагальні виклики, які стоять перед українською владою, це потреба дерегуляції економіки, проведення приватизацї та земельна реформа.

Але найбільшою проблемою, на якій наголошують експерти – залишається боротьба із корупцією.

"Я би почав з офісу генерального прокурора. Я цілком погоджуюсь, що його треба вичистити. Ми не побачили жодних свідчень чи зобов’язань щодо зміни роботи цієї організації. В таких умовах було запропоновано створити антикорупційний суд, який повинен створити альтернативний канал із іншими антикорупційними інституціями для переслідування корупції. Але цього поки що не відбулося, принаймні на суттєвому рівні", - каже колишній координатор допомоги країнам Євразії Держдепу США Кліффорд Бонд.

У попередні роки Сполучені Штати надавали Києву суттєву технічну й фінансову допомогу. Але через запропоноване новою адміністрацією урізання бюджету майбутнє підтримки України та всього східноєвропейського регіону поки що невідоме. Однак, у разі, якщо допомогу не буде зменшено, американські посадовці готові продовжувати співпрацювати з Києвом.

"У 2018 році невідомо, чи ми отримаємо ресурси. Але адміністрація пропонує, а затверджує Конгрес, тому якщо ми отримаємо підтвердження ресурсів і політичну волю, у деяких сферах ми зможемо плідно працювати з українцями", - каже колишній координатор допомоги країнам Євразії Держдепу США Кліффорд Бонд​.

Дивіться також: Питання надання Україні летальної зброї і збільшення фінансової допомоги далі розглядаються в США - сенатори

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG