Спеціальні потреби

Актуально

Чи поступляться США Україною заради добрих відносин з Москвою – думки експертів

Як побачили військові дії в Авдіївці у Вашингтоні та чи зміниться політика США щодо Росії – пояснюють експерти. Відео

Як побачили військові дії в Авдіївці у Вашингтоні, чи зміниться їхня політика щодо Росії та чого чекати Україні – про це «Голос Америки» говорив з вашингтонськими експертами.

З офіційних повідомлень про розмову президентів Дональда Трампа та Володимира Путіна минулих вихідних відомо, що Україна згадувалася лише мимохідь. Якихось негайних сенсацій не сталося.

«Телефонний дзвінок на вихідних не привів до того, що передбачали багато людей. Його наслідком не стало масове зняття санкцій. Його результатом не стало визнання російських претензій на Крим», - говорить колишній посол США в НАТО, а нині – виконавчий директор Інституту Маккейна Курт Волкер.

Після цього дзвінка почалася військова ескалація в Авдіївці. Далі Кремль звертається до Білого Дому: давайте детальніше говорити про Україну.

«Я думаю, що це може бути інструмент, щоб підтримувати розмову. Мовляв, дивіться, тут очевидно є проблема. Давайте про неї говорити», - припускає Волкер. ​

Україна – не є розмінною монетою, яку можна віддати Росії
Аналітик Центру військово-морського аналізу Майкл Кофман​

«Україна – не є розмінною монетою, яку можна віддати Росії. Вони себе захищатимуть і, найголовніше, вони не допустять будь-якої політичної угоди – Мінської чи будь-якої іншої, яку Дональд Трамп може досягти з Володимиром Путіним, - без їхньої участі», - каже аналітик Центру військово-морського аналізу Майкл Кофман.

З російської точки зору вони мало що можуть досягти в результаті військової ескалації
Аналітик Центру військово-морського аналізу Майкл Кофман​

Кофман вважає, що Росії загострення на Сході України просто не вигідне:

«З російської точки зору вони мало що можуть досягти в результаті військової ескалації. Вони думають, що вони вже досягли перемоги - Дональд Трамп виграв вибори. Тепер вони мають просто чекати».

Загострення ситуації в Україні підігріло дискусію в Вашингтоні щодо можливої нормалізації відносин з Росією. Не піддаватися на маніпуляції з боку Кремля закликав під час слухань в Конгресі колишній очільник ЦРУ Джон Маклофлін:

Історично, коли Росія відчуває слабкість або невпевненість, вона вимагає більшого
Колишній очільник ЦРУ Джон Маклофлін

«Росія не зменшує своєї агресії в Україні. Однак, Путін продовжує нами маніпулювати з метою зняття санкцій з Росії. Немає нічого поганого в тому, щоб прагнути нормальних відносин з Росією. Але при веденні переговорів ми повинні брати до уваги власні інтереси і розраховувати їх так само холодно і тверезо, як прораховує свої інтереси Путін. Історично, коли Росія відчуває слабкість або невпевненість, вона вимагає більшого. Потім, якщо опонент пручається, вона звинувачує опонента в ескалації. А далі вона вимагає дискусії для консолідації своєї вигоди».

Волкер вважає, що на сьогодні підхід до Росії Адміністрації Дональда Трампа мало відрізняється від того, що робили попередні президенти на початку своїх каденцій. Білий Дім робить щиру спробу почати конструктивну співпрацю з Москвою.

«Однозначно була продемонстрована відкритість, але це не є поспіхом у задоволенні російських вимог чи умиротворенні Росії», - каже він.

Також він не передбачає, що санкції будуть незабаром зняті:

«Адміністрація має повноваження зняти деякі санкції, але вони були дотепер обумовлені російськими діями. Росія ці дії не зробила, отже не має підстав знімати санкції. І навіть якщо Адміністрація захотіла б їх зняти, Конгрес може запровадити їх законом».

Натомість Кофман вважає, що Росія може цілком розраховувати на зняття американських санкцій вже в цьому році.

«Дуже ймовірно, що пізніше в цьому році Адміністрація, в залежності від того, як сформуються її відносини з Росією, буде шукати шляхів щонайменше позбутися санкцій, запроваджених США», - каже він.

Зняття санкцій – лише одна з цілей, яку Москва переслідує у своїх відносинах з Вашингтоном. Росія має довгий порядок денний, в який зокрема, говорять експерти, входить і встановлення щонайменше політичного контролю над Україною. Але що Москва може запропонувати США?

Ми б хотіли, щоб Росія поважала суверенітет і територіальну цілісність своїх сусідів і вивела свої війська з сусідніх країн
Виконавчий директор Інституту Маккейна Курт Волкер

«Ми б хотіли, щоб Росія почала реально боротися з ІДІЛ. Поки що вони лише говорять, що вони це роблять. Ми б хотіли, щоб Росія поважала суверенітет і територіальну цілісність своїх сусідів і вивела свої війська з сусідніх країн. І ми б дуже хотіли побачити, щоб Росія брала участь у вирішенні іншіх проблем у світі, наприклад відносно Ірану», - перераховує Волкер вимоги, які Вашингтон може мати до Москви.

«У певному сенсі Росія мало що запропонувати з точки зору американських інтересів», - каже Кофман. До того ж, підкреслює він, попередні спроби співпраці двох адміністрацій були не дуже вдалими.

«Як правило, коли дві адміністрації починають фактично співпрацювати поза межами красивих слів та заяв, саме тоді відносини і закінчуються. Наші бюрократії не знайшли шляхів працювати разом, тому що у нас фундаментально різні інтереси в багатьох сферах».

До того ж домовитися за спиною України про її передачу Росії Кремль з Білим Домом просто не можуть. «Ніхто на Заході не може відати Україну Росії. Вона їм не належить, щоб її віддавати», - говорить Кофман.

Україна має друзів в НАТО і ЄС, які не дозволять цьому статися, говорить британський аналітик Джеймс Шерр.

Не можна казати, що лише тому, що Трамп домовиться з Путіним і підпише шматок паперу, раптом щось зміниться
Британський аналітик Джеймс Шерр

«Минулі ті часи в історії, коли з меншими країнами поводилися як з меблями в кімнаті. У середині США є високопоставлені особи, які виступають проти цього, незалежно від того, що хоче Білий дім. Результатом таких спроб буде монументальна боротьба, і результат цієї боротьби буде абсолютно непередбачуваним. Не можна казати, що лише тому, що Трамп домовиться з Путіним і підпише шматок паперу, раптом щось зміниться».

За цих умов експерти у Вашингтоні радять Києву і далі проводити засадничі реформи та розповідати про власні успіхи. А також – продовжувати зміцнювати відносини з офіційним Вашингтоном, зокрема спираючись на друзів України у Конгресі.

Дивіться також: Як у США реагують на загострення ситуації на Сході України?

Як у США реагують на загострення ситуації на Сході України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG