Спеціальні потреби

США та союзники збільшують вимоги до прозорості корпорацій, щоб Путін та інші клептократи не могли ховати статки на Заході - Єллен


Міністр фінансів США Дженет Єллен виступила на Саміті за демократію у вівторок.
Міністр фінансів США Дженет Єллен виступила на Саміті за демократію у вівторок.

Збільшити прозорість структури власності корпорацій, щоб не дозволити використання західної фінансової системи для відмивання коштів, домовились США та понад 20 країн-учасниць Саміту за демократію, що відбувається цього тижня у Вашингтоні. Про це заявила міністр фінансів США Дженет Єллен у своєму виступі на Саміті у вівторок.

Вона також привітала рішення Міжнародної групи з подолання відмивання коштів (FATF) минулого місяця виключити Росію зі своїх членів. «Росія продовжує зневажати суверенітет, коїти негуманні вчинки проти України і діяти як рай для незаконних коштів», - заявила посадовиця.

Клептократичний режим Кремля розв'язав війну в Україні, каже посадовиця: «Корупція дозволила Володимиру Путіну та російським олігархам розкрасти багатство своєї країни, щоб фінансувати незаконну війну проти українських цивільних». Єллен згадала, що під час візиту до Києва минулого місяця вона «на власні очі змогла побачити трагічний вплив варварських атак Росії».

Слабкість захисту західної фінансової системи від відмивання коштів клептократами, за словами міністерки, стала особливо очевидною минулого року, «коли США та союзники відстежували та перекривали доступ до міжнародної фінансової системи для підсанкційних російських активів».

«Вже через рік корупціонерам та злочинцям буде значно важче приховати особу та свої статки за анонімними компаніями-оболонками в Сполучених Штатах», - сказала Єллен.

З наступного року багато компаній, створених у США, будуть зобов'язані подавати інформацію про своїх кінцевих власників – тобто осіб, які контролюють компанію, додала посадовиця. Вона вказала – створення бази даних бенефіціарів стосуватиметься і мільйонів невеликих корпорацій.

Відповідний закон Про корпоративну прозорість (СТА), що передбачає створення бази даних бенефіціарних власників компаній, було ухвалено у 2021 році. Міністерство фінансів США намагається не допустити зловживання корпораціями з метою відмивання коштів, але водночас і захистити приватні дані корпорацій. Міністерство фінансів, як очікується, видасть остаточні вимоги до звітування ближче до січня 2024 року, коли вступає в дію вимога для корпорацій подавати такі звіти.

Серед інших кроків, про які Єллен оголосила на саміті – закриття доступу корупціонерів до відмивання коштів у США, через інвестфонди або купівлю нерухомості. З 2015 по 2020 рік, каже Єллен, зловмисники відмили майже 2,5 млрд дол. через нерухомість у США.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Форум

XS
SM
MD
LG