Спеціальні потреби

Уряд США вводить нові обмеження на шкідливі атмосферні викиди


Уряд Сполучених Штатів розпочав активну боротьбу зі шкідливими викидами електростанцій в атмосферу. Агенство захисту природи США вже запровадило ряд жорстких обмежень на шкідливі викиди та готується ввести ще кілька нових правил. Кроки урядовців викликають критику консерваторів, які вважають, що нові закони зашкодять конкурентноспроможності американських підприємців.

За останні 10 років на електростанції поблизу Балтимора було поставлено кілька високотехнологічних очисних споруд. Їх найостанніша покупка – скрубер, вартістю у 800 мільйонів доларів, що видаляє оксид сірки з диму вихлопної труби. Його встановили згідно із новими правилами, скерованими на контроль забруднювачів повітря, зокрема на станціях, що працюють на вугіллі. Чимало досліджень вказують, що в процесі спалювання вугілля виділяються парникові гази, утворюється смог і кислотні дощі.

«Ми позитивно ставимося до нових правил, протягом років встановили чимало високотехнологічних очисних установок», – каже голова екологічного відділу Джон Квін.

В управлінні захисту навколишнього середовища підрахували, чистіше повітря, як результат введення жорсткіших правил, дозволить ощадити 280 мільярдів доларів на медичних витратах.

«Як наслідок введення закону, у нас до 2014-го року зменшиться кількість смертей на 34 тисячі і скоротиться майже 2 мільйони втрачених робочих днів», – каже помічниця голови Управління охорони навколишнього середовища Джина Маккарті.

Джефрі Голмстед розробляв правила щодо скорочення викидів, коли працював в управлінні охорони навколишнього середовища за президента Буша-молодшого. Він побоюється, що численні закони про чисте повітря можуть призвести до закриття заводів чи переміщення їх за кордон.

«Беручи до уваги скільки нових вимог видало управління, існують побоювання, зокрема у галузі важкої промисловості, що це послабить їх конкурентоспроможність на світових ринках, особливо в умовах зростання вартості електроенергії», – зазначає Голмстед.

Однак в управлінні не погоджуються. Посилаючись на досвід електростанції під Балтимором, посадовці кажуть, що оновлення виробництва означає створення нових робочих місць і піднесення його ефективності.

Джина Маккарті каже, що наступним кроком управління буде прийняття обмежень на викиди ртуті та інших токсичних речовин:

«Ви не повірите, що в цій країні немає загальних стандартів для контролю токсичних речовин, найбільшого сектора забруднення. Ми регулюємо понад 90 секторів промисловості. Але ми не контролюємо енергетичного сектора, найбільшого забруднювача серед усіх інших».

На електростанції біля Балтимора на нові правила не нарікають, кажуть, що намагаються іти вногу зі змінами.

В управлінні охорони навколишнього середовища США сподіваються, що приклад цієї енергетичної станції наслідуватимуть й інші американські компанії і їх успіх стане найкращим захистом від потужних критиків управління в бізнесі та у Конгресі.

XS
SM
MD
LG