Спеціальні потреби

Актуально

Кліматичні зміни на планеті впливають на розвиток світової економіки

На розвиток світової економіки у наш час визначальний вплив мають кліматичні зміни на планеті та проблема обмеженості ресурсів. Американський Інститут світових ресурсів оприлюднив звіт про те, які виклики чекають на людство у 2011-му році, зважаючи на ці два фактори.

Цього року на ринку з’являться майже 25 моделей гібридних авто, які можна буде заряджати від звичайної розетки. Найбільші корпорації вже заявили, що мають намір змінити парк своїх службових автомобілів більш енергозберігаючими. Однак президент Інституту світових ресурсів Джонатан Леш каже, що такий крок може мати й певні негативні наслідки:

«Є певні сумніви щодо того, наскільки перехід на електромобілі матиме позитивний вплив на довкілля. Якщо ви їздите на машині з електричним двигуном у регіоні, де електроенергію добувають, спалюючи вугілля, ви зменшуєте викид вуглецю в атмосферу лише на 25%».

Нещодавно Інститут світових ресурсів оприлюднив річний прогноз на 2011-ий рік, у якому зазначив, що транспорт і далі буде найбільш проблемним питанням. Затори на дорогах стають проблемою багатьох країн. Колумбія і Бразилія вже запровадили систему швидкісних автобусів для перевезення людей, аби зменшити кількість авто на дорогах. За словами експертів, автобусні перевезення – швидкі і дешеві, а тому така тенденція зростатиме, оскільки міста-мільйонери у країнах на шляху розвитку мусять вжити негайних заходів.

За словами експерта, у питанні громадських перевезень, на крок попереду йде Китай, який розвинув мережу швидкісних міжміських потягів. Кількість швидкісних потягів у Китаї більша, аніж у всіх країнах світу разом взятих. Китай також робить великий внесок у розвиток енергозберігаючих технологій.

Експерти додають, що, на відміну від азійської нації, Сполучені Штати у цьому питанні пасуть задніх. Минулого року Конгрес не зміг прийняти законодавства щодо кліматичних змін. А це сповільнить розвиток енергозберігаючих технологій. Втім, Леш сподівається, що ситуацію вдасться виправити на штатному рівні:

«Якщо ми подивимося, що відбувається в окремих штатах, то побачимо, що 20 із них мають свої індивідуальні програми щодо захисту довкілля. Зміни також відбуваються на корпоративному та громадському рівнях».

Іншим важливим питанням 2011-го року, за словами експерта, будуть світові ціна на харчі, які збільшуються не лише через ріст населення планети та збільшення попиту:

«Це питання загострилось через кліматичні зміни, які ми спостерігаємо у всьому світі. Повені, посухи, шторми завдають великої шкоди сільському господарству».

Експерт Світового банку Ендрю Стір каже, якщо світ не зверне увагу на загрозу, яку несе глобальне потепління, бідні країни опиняться у ще гіршому стані, ніж сьогодні:

«Якщо ми негайно не вдамося до дій, то врожаї у регіонах із найбіднішим населенням, як от Африка, зменшаться ще більше. За деякими припущеннями, до 2100-го року врожаї в Африці зменшаться на 50%».

Стір каже, що Світовий банк працює у понад 130-ти країнах, аби зменшити негативний вплив кліматичних змін на довкілля.

Всі новини дня

Ядерна загроза найвища з часів Кубинської кризи 1962 року, каже Байден

Президент Байден біля Білого дому у Вашингтоні 6 жовтня 2022 р.

Президент США Джо Байден заявив, що поразки російської армії у війні проти України зробили загрозу атомної війни найвищою з 1962 року.

«Ми не опинялися перед перспективою Армагеддону з часів Кеннеді і Кубинської ракетної кризи», - сказав Байден 6 жовтня у Нью-Йорку.

Баден зауважив, що він «досить добре» знає російського президента Путіна, і припустив, що той «не жартує, коли говорить про використання ядерної, або біологічної, чи хімічної зброї».

На думку американського президента путінські погрози реальні, бо російська армія зазнає поразок в Україні.

Американське агентство новин Associated Press вказує, що офіційні представники США вже тривалий час попереджали про загрозу використання Росією зброї масового знищення, бо Москва постала перед ймовірністю стратегічних втрат на полі бою, але, як пише агентство, «зауваження Байдена стали досі найвідвертішим застереженням від уряду США про ядерні аспекти».

При цьому Associated Press вважає, що зараз не зрозуміло, чи Байден мав на увазі якісь нові оцінки намірів Росії.

Впродовж останніх тижнів офіційні представники США наголошували, що не бачать таких змін в поведінці ядерних військ Росії, які б вимагали підвищення рівня готовності ядерних сил США.

«Ми не бачили жодних причин для змін нашої власної ядерної позиції, і ми також не бачили ознак того, що Росія готується вже застосовувати ядерну зброю», - сказала 4 жовтня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Оприлюднені 5 жовтня результати опитування агентства новин Reuters та соціологічної компанії Ipsos вказують, що 73% опитаних американців вважають, що США повинні і далі підтримувати Україну, незважаючи на погрози Росії застосувати ядерну зброю.

Уроки історії

Зараз вважають, що саме 1962 року уряд США на чолі з президентом Джоном Кеннеді та уряд у Москві на чолі з Микитою Хрущовим впритул наближалися до збройного конфлікту і можливого застосування ядерної зброї.

Протистояння тоді було спричинене намаганням Москви розташувати ядерні ракети на Кубі поблизу США.

Минулого тижня Путін поклав відповідальність на США за те, що він назвав створенням прецеденту застосування ядерної зброї проти Японії наприкінці Другої Світової війни.

Речниця російського міністерства закордонних справ сказала 6 жовтня, що Москва не змінила своєї позиції, яка полягає в тому, що до ядерної війни не можна допускати.

Дивіться також:

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

Як російські агенти поширювали дезінформацію про українців в США – інтерв’ю з автором книги “Операція Відплата” Любомиром Луцюком. Відео

Риторика про так званих "нацистів" в Україні бере своє коріння у США та Канаді 60-х років – про це мовиться у книжці “Операція Відплата”, яку презентував канадський професор українського походження Любомир Луцюк. З автором книжки поговорила Ярина Матвійчук.

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Українські організації Колорадо та місцевий жіночий велосипедний клуб влаштували благодійні перегони у Денвері на підтримку України. Участь у ньому взяли майже 400 професійних спортсменок. А для глядачів волонтери влаштували виставку речей, які регулярно відсилають в Україну.

Для допомоги Україні не обов'язково бути українцем – це доводить мер міста у Нью-Джерсі. Відео

Щоб допомагати Україні, не обов'язково бути українцем – Майк Гоннелі, мер міста Сікокус у Нью-Джерсі, доводить це. Американець італійського походження, який до початку війни небагато знав про Україну, тепер допомагає українським родинам, які були змушені тікати від війни.

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

Більше

XS
SM
MD
LG