Спеціальні потреби

Актуально

ЄС продовжив дію санкцій, пов’язаних з анексією Криму

18 червня, Рада ЄС продовжила дію обмежувальних заходів, запроваджених у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя Росією. Дію санкцій продовжено до 23 червня 2019 року, повідомляється на офіційному сайті установи.

ЄС продовжив на рік дію санкцій проти Росії через незаконну анексію Криму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

В рамках цих санкцій, продовжено заборону на імпорт товарів походженням з Криму, чи Севастополя до ЄС, заборону на інвестиції до Криму, чи Севастополя, надання там туристичних послуг, експорт окремих технологій та товарів з Криму, або Севастополя в ряді сфер, включаючи транспортування, телекомунікації та енергетику, видобування газу та мінеральних ресурсів.

"Через чотири роки після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією, ЄС підтверджує, що він не визнає анексію і продовжує засуджувати ці порушення міжнародного права", - наголошується в заяві.

Дивіться також: Вікно в Америку. FLEX - Українські школярі про навчання у США

Вікно в Америку. FLEX - Українські школярі про навчання у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Всі новини дня

Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Шведський і фінський солдати під час навчань поблизу Стокгольма 28 квітня 2023 р.

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».

... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.

Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.

Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу

Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.

«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».

Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».

«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.

Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.

Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.

Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG