Спеціальні потреби

ЄС закидає Трампу брак співпраці у діях проти коронавірусу


Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Ради ЄС Шарль Мішель. 9 березня 2020 року

Керівники Європейського Союзу гостро розкритикували оголошення президента Дональда Трампа про заборону подорожей до США з більшості країн Європи і звинуватили американського лідера в односторонності.

Коронавірус - це глобальна криза, яка не обмежена якимось континентом.
ЄС

Американська заборона набула чинності у п’ятницю 13 березня і стосується 26-ти європейських країн так званої Шенгенської зони, в межах якої перетин кордонів вільний.

“Коронавірус - це глобальна криза, яка не обмежена якимсь континентом і вона вимагає співпраці, а не односторонніх дій”, - сказано у спільній заяві Урсули фон дер Ляєн, президента Єврокомісії, та Шарля Мішеля, президента Європейської ради.

“Європейський Союз не схвалює той факт, що рішення США про запровадження заборони на подорожування було схвалене односторонньо і без консультацій”, - наголошує короткий текст, який закінчується твердженням, що “Європейський Союз вдається до рішучих дій, щоб стримати поширення вірусу”.

Раніше президент Трамп визнав, що його оголошення було несподіванкою для європейських партнерів.

“У нас дуже гарні відносини з європейськими лідерами, але нам потрібно було ухвалити рішенні, і я не хотів затягувати час. Ви знаєте, на ці окремі дзвінки йде багато часу і ми телефонуємо, ми розмовляли з деякими з них перед тим”, - сказав Трамп репортерам у четвер.

Американська телекомпанія CNN, коментуючи це пояснення президента, зауважує, що США мають дипломатичне представництво у Брюсселі, де містяться керівні органи ЄС - організації 27-ми країн, і тому не було потреби окремо телефонувати керівникам кожної держави.

Британська Бі-Бі-Сі, також повідомляючи про це, цитує неназваного європейського дипломата у Вашингтоні: “Ми вважаємо, що потрібно більше співпраці, а не кроків, які спрямовані лише проти одного континенту”.

Дональд Трамп назвав свої дії “найбільш рішучими і всеосяжними намаганнями протидії іноземному вірусу в сучасній історії”.

Він також звинуватив Євросоюз у тому, що європейці не вдалися до “таких самих запобіжних заходів”, як це роблять у США.

Критики дій Білого дому зауважують, що проголошена Трампом заборона на подорожі з Європи неповна, бо не стосується Великої Британії та Ірландії, а також не охоплює інші країни європейського континенту.

Оголошені обмеження також передбачають, що до США можуть повертатися американські громадяни, але за умови, що їх перевірятимуть.

Дивіться також: Трамп заборонив авіасполучення з Європою: На кого це поширюється та які ще кроки запроваджуються на державному рівні

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG