Спеціальні потреби

Актуально

1 липня ЄС прочиняє двері для світу, але не одразу і не для всіх

Євросоюз 1 липня починає знімати обмеження на в’їзд людей з інших країн світу, але зокрема США та Україна не потрапили до початкового списку 15 держав, у яких епідеміологічну ситуацію з COVID-19 європейці вважають менш загрозливою.

Карантин ніколи повністю не закривав кордони європейських країн, бо, з огляду на економічні потреби, між країнами не припиняли пересуватися вантажі, а також люди, наприклад, працівники життєвоважливих служб та галузей, до яких відносили навіть сезонних сільськогосподарських робітників.

Але коронавірус призвів до того, що у західній Європі вперше за багато років нагадали про своє існування не лише зовнішні кордони ЄС, але й внутрішні межі між країнами, які були майже непомітними.

Список третіх країн повинен переглядатися кожних два тижні...

У Брюсселі наголошують, що затверджений список є лише рекомендацією, і кожна окрема країна ЄС буде визначатися самостійно стосовно того, коли та як дозволяти в’їзд іноземцям.

Але посадовці ЄС також застерігають, щоб країни - члени не йшли на односторонні кроки і не скасовували обмеження на в’їзд для країн, яких немає в узгодженому «безпечному» списку:

 • Алжир
 • Австралія
 • Канада
 • Грузія
 • Японія
 • Чорногорія
 • Марокко
 • Нова Зеландія
 • Руанда
 • Сербія
 • Південна Корея
 • Таїланд
 • Туніс
 • Уругвай
 • Китай, якщо та країна скасує відповідні обмеження громадянам ЄС

“Список третіх країн повинен переглядатися кожних два тижні і може бути оновлений Радою (Європи), залежно від випадку, після тісних консультацій з (Європейською) комісією та відповідними агентствами і службами ЄС, після загальної оцінки на основі вказаних критеріїв”, - наголошено в офіційній заяві.

Критерії епідеміологічної ситуації для країн названо такі:

 • Кількість нових випадків COVID-19 на 100 000 мешканців за останні 14 днів є близькою, або нижчою середнього рівня в ЄС (станом 15 червня 2020 р.)
 • Стабільність або тенденція до зниження у кількості нових випадків за цей період у порівнянні з минулими 14 днями.
 • Загальні дії у відповідь на COVID-19, беручи до уваги наявну інформацію, включно з такими аспектами як тестування, спостереження, відстежування контактів, ізолювання, лікування та звітування, а також надійність інформації та, у разі потреби, повний середній показник відповідно до Міжнародних регуляцій охорони здоров’я (програма ВООЗ). До уваги також необхідно брати інформацію щодо цих аспектів, надану делегаціями ЄС.

Рекомендації Євросоюзу щодо обмежень на перетин кордонів стосуються насамперед 26 країн - членів Шенгенської зони ЄС та кількох інших західної Європи: Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейну та Швейцарії.

Що стосується Британії, то громадяни цієї країни, яка вийшла з Європейського Союзу, мають право перетинати європейські кордони на правах громадян ЄС до кінця цього року, поки у відносинах Лондона з Євросоюзом триває так званий перехідний період.

Дивіться: Про відкриття кордонів ЄС

Все, що вам потрібно знати про відкриття кордонів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG