Спеціальні потреби

ЄС заявляє про відсутність доказів звинувачень Росії


Майя Коціянчич

Без підтверджень звинувачень Росії з боку незалежних установ, зокрема, ОБСЄ, Європейський Cоюз не береться висловлювати підтримки жодній зі сторін, водночас, закликаючи до мирного вирішення конфлікту, нагадує, що непохитно відстоює територіальну цілісність і суверенітет України.

Як повідомляє Радіо Свобода, таку заяву зробила Майя Коціянчич, речниця Європейської дипломатичної служби, з приводу зростання напруги між Росією та Україною, після кремлівських звинувачень України у спробі скоєння терористичних актів в анексованому Криму.

«Ми чули про претензії з боку російської влади про події, що, нібито мали місце в Армянську, а також заяви української влади, яка заперечує свою причетність до будь-яких подібних дій і яка рішуче засуджує ці твердження. Наразі жодних незалежних підтверджень заявам Росії немає. Спостережна місія ОБСЄ, яка працює в Україні, доступу на півострів теж не має», – коментує Коціанчич.

Водночас, Європейський Союз зі свого боку закликав до мирного вирішення конфлікту, в тому числі й на сході України, де всі сторони, включно із Росією, повинні повною мірою докладати зусиль до повної реалізації Мінських домовленостей.

ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України.

«Ми підтверджуємо наше засудження і невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією. Європейський Союз, як і раніше, непохитний у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України», – заявила представниця Європейської служби зовнішніх дій.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Президент Росії Володимир Путін, коментуючи твердження російської ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору.

Дивіться такод: Загострення з Росією можна чекати в наступні 6 тижнів - військовий експерт із США

Загострення з Росією можна чекати в наступні 6 тижнів - військовий експерт із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

XS
SM
MD
LG