Спеціальні потреби

ЄС веде переговори про розширення з Сирією і Туреччиною

  • Голос Америки

Європейський Союз і Белград у понеділок почали переговори про вступ Сербії до ЄС. У той же день після тривалої перерви поновилися аналогічні переговори між ЄС і Туреччиною.

Переговори з Сербією стосуються двох з 35 пунктів переговорної платформи – про фінансовий контроль і нормалізацію відносин Белграда і Косова.

Західні аналітики кажуть, що ці переговори, фактично, стали результатом активніщої співпраці сербської влади у справі арешту підозрюваних у воєнних злочинах в ході Балканських воєн в 1990-х роках, яких розшукують міжнародні прокурори.

Одночасно з цим в Брюсселі відновився розгляд заявки Туреччини на вступ до ЄС. Відзначимо, що більше року тому голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Євросоюз повинен заново оцінити прагнення до розширення блоку.

Ні Сербія, ні Туреччина не сподіваються на швидке завершення тривалих і всебічних переговорів про вступ до ЄС. Але, на думку аналітиків, ЄС сподівається, що офіційні переговори за 35 пунктами переговорної платформи будуть сприяти активізації співпраці з ключових питань, які становлять інтерес для Європи, включаючи кризу з мігрантами і зростаючу загрозу з боку ісламістських бойовиків.

Глава європейської дипломатії Федеріка Моґеріні заявила в понеділок, що «криза з біженцями і тероризм показують нам, що ми живемо на одному континенті, стикаємося з тими ж проблемами, і чим більше ми будемо займатися формуванням загальної політики, тим краще буде для нас».

«Зараз наші уявлення про напрямок руху такі: замість того, щоб вести ідеологічні суперечки про те, розширюватися нам завтра або не розширюватися, потрібно робити конкретні кроки в нашому зближенні», – додала вона.

Дивіться також: Ось що Америка думає про заклик Трампа не пускати до США мусульман

XS
SM
MD
LG