Спеціальні потреби

ЄС заморозив допомогу Україні


ЄС заморозив допомогу Україні

Європейський Союз призупинив надання допомоги українському уряду. Чиновники Єврокомісії пояснюють це запровадженням владою непрозорих процедур державних закупівель. Мовляв, згідно з підписаним президентом Віктором Януковичем законом, уряд отримав право закуповувати для державних потреб без тендерів великі кількості товарів та послуг.

Посол ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що йдеться про майже 30 мільйонів євро, і до кінця року Україна може недоотримати до 100 мільйонів євро. «Країна має покращити управління – він.

Водночас українські урядовці заявляють, що очікують швидко домовитися з європейськими партнерами і розблокувати надання фінансової допомоги. Віце-прем’єр-міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко роз’яснює, що закон про держзакупівлі розроблявся спільно з експертами Євросоюзу, а тому встановлює процедури закупівель схожі до тих, які діють в європейських країнах:

«Можу сказати, що ми десятки нарад провели, і у нас сьогодні закон абсолютно відповідає нормам ЄС», – цитує урядовця представництво України в Євросоюзі.

Тігіпко зазначив, що найближчим часом Верховна рада має схвалити декілька доповнень до діючого тендерного законодавства, які усунуть усі непорозуміння між партнерами.

Голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков роз’яснює, що рішення ЄС не матиме критичних наслідків для економіки. Мовляв, допомога, надання якої призупинив Євросоюз, носить вузькоспеціальний напрям і пов’язана з навчанням чиновників, забезпеченням держорганів комп’ютерною технікою, допомогою із розробкою Інтернет-сайтів районних державних адміністрації.

Інші, зокрема макроекономічні сфери співпраці із ЄС, дане рішення і ніяк не заторкує, резюмує депутат, – «регіонал»:

«Я не розглядаю це як якусь трагедію, це абсолютно робочий момент», – цитує Плотнікова офіційний партійний сайт.

Депутат також наголосив, що перед Україною стоїть завдання «створити прозоре тендерне законодавство, яке задовольнить зокрема і Європейський Союз», а також зауважив, що українська влада прислуховується до порад європейців і готова змінити суперечливі положення тендерного законодавства.

XS
SM
MD
LG