Спеціальні потреби

ЄС і далі закликає до співпраці з Україною


Даля Грибаускайте
В Брюсселі завершився дводенний саміт Європейського Союзу. Лідери ЄС знову закликали Україну підписати угоду про встановлення тісніших відносин з Європою, незважаючи на зусилля українського уряду посилити відносини з Росією.

Президент Литви Даля Грибаускайте, яка тепер – на ротаційній основі – очолює ЄС, заявила в п’ятницю, що «Європа відкрита для українського народу, але не конче для цього уряду».

За словами голови Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, ЄС розглядає Україну, як «частину широкої родини європейської нації». Президент же Єврокомісії Герман Ван Ромпей висловив переконання, що пропозиція ЄС співпадає з інтересами української економіки та українського народу:

«Ми поважаємо і жалкуємо щодо рішення українського уряду не підписувати вкінці листопада Угоду про асоціацію з ЄС. Але майбутнє наших відносин має довгострокову перспективу. Ми не хочемо, щоб воно було скомпрометоване короткостроковими спекуляціями чи зовнішнім тиском. Це мусить бути вільний вибір. На мою думку, майбутнє України лежить у Європі. Навіть якщо цей рух намагаються уповільнити, заблокувати, але в кінцевому підсумку ніхто не може цьому завадити».
XS
SM
MD
LG