Спеціальні потреби

Рада ЄС готова швидко реагувати на погіршення ситуації в Україні


На своєму засіданні у понеділок міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу ухвалили свої висновки щодо України, висловивши впевненість, що Угода про асоціацію між ЄС і Україною не становить кінцевої мети у відносинах між ними.

Рада ЄС знову повторила свою готовність підписати цю угоду, як тільки до цього буде готова Україна, і наголосила на праві всіх суверенних держав ухвалювати самостійні зовнішньополітичні рішення без неналежного зовнішнього тиску.

Рада заявила, що ЄС із глибоким занепокоєнням стежить за нинішньою політичною кризою в Україні і готовий швидко відреагувати на будь-яке погіршення ситуації.

Вітаючи останні кроки в Україні, в тому числі скасування законів, що надмірно обмежували здійснення основних свобод, Рада ЄС наголосила, що для вирішення нинішньої політичної кризи необхідні подальші зусилля.

Рада ЄС у висновках закликала всі сторони конфлікту залучитися до діалогу й знайти демократичне вирішення, що відповідало б прагненням українського народу.

Крім того, Рада ЄС знову закликала владу України розслідувати всі випадки насильства і притягти винних до відповідальності, а також подолати нинішню атмосферу безкарності, яка уможливлює такі випадки.

ЄС закликав уряд України якнайшвидше призначити свого представника в тимчасову слідчу комісію Ради Європи.

Євросоюз також закликав Україну вдатися до міжнародних механізмів вирішення конфліктів.

Крім того, як зазначається в документі, Європейський Союз готовий далі співпрацювати з міжнародною спільнотою й міжнародними фінансовими інституціями, щоб на загальноприйнятих умовах надати Україні допомогу для виходу з нинішньої важкої економічної ситуації за умови, що новий уряд України здійснюватиме економічні й політичні реформи. У зв’язку з цим Євросоюз знову висловив підтримку курсові України на реформи.
XS
SM
MD
LG