Спеціальні потреби

Суд ЄС скасував замороження статків кількох соратників Януковича


Санкції проти соратників Януковича можуть розвалитись, якщо ГПУ буде бездіяльною - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Санкції проти соратників Януковича можуть розвалитись, якщо ГПУ буде бездіяльною - експерт

Рішення суду не означає скасування усіх санкцій ЄС стосовно посадовців режиму Януковича, підозрюваних у корупції - експерти

Суд ЄС анулював одне з рішень Євросоюзу про замороження статків колишнього українського прем’єр-міністра Микола Азарова, а також його сина і трьох інших колишніх урядовців. На адресу української прокуратури й судових органів лунають звинувачення у безрезультатності справ за звинуваченнями режиму Януковича у розкраданні державних коштів та корупції.

У повідомленні Суду загальної юрисдикції ЄС сказано, що Генеральна прокуратура України не подала подробиць, які стосуються звинувачень батька і сина Азарових, а також Сергія Клюєва, Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького.

Рішення суду в Люксембурзі не означає скасування усіх європейських санкцій стосовно посадовців режиму Януковича, підозрюваних у корупції, кажуть експерти. Крім того, зовнішньополітичне відомство ЄС може оскаржити судове рішення.

За словами Ірини Тимчишин, партнера юридичної компанії Bryan Cave у Лондоні, «…це не означає, що їхні активи перестали бути арештованими, бо вони відмінили тільки до березня 2015 року – тобто тільки перший транш санкцій, але проти усіх цих осіб санкції були поновлені. Для того, щоб насправді розморозити свої активи від фактично доведеться почати нову справу, яку вони можливо вже почали. Варто зауважити, що Генпрокуратура вже могла мати нові докази і обґрунтувати їх більш суттєво, щоб санкції були подовжені».

За останні два роки навряд чи один чиновник високого рангу був притягнутий до відповідальності за корупційні дії, чи за розкрадання майна
Ірина Тимчишин

Партнер міжнародної правничої фірми Bryan Cave Ірина Тимчишин також сказала в інтерв’ю «Голосу Америки», що у разі якщо українська прокуратура та інші органи не зможуть знайти доказів підозр, то санкції проти посадовців режиму Януковича будуть поступово розвалюватися.

«За останні два роки навряд чи один чиновник високого рангу був притягнутий до відповідальності за корупційні дії, чи за розкрадання майна. Я, наприклад, не можу згадати жодної резонансної справи. Не дивно, що коли жодна з цих справ не відбулася в Україні, то чому ми повинні очікувати, що посадовці ЄС будуть робити роботу за українську прокуратуру»?, - констатує лондонський юрист Ірина Тимчишин.

Дивіться також: Ось чому Україну назвали "частково вільною" у Freedom House

Ось чому Україну назвали "частково вільною" у Freedom House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Показати коментарі (7)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG