Спеціальні потреби

Європейський суд з прав людини почав розглядати справу Луценка


Юрій Луценко

Про це в ефірі «5 каналу» сказав депутат від НУНС Юрій Гримчак. Також відповідний запит Європейський суд відправив до українського суду, який повинен відповісти до 3 червня.

«Європейський суд з прав людини вже почав розглядати справу, як це не дивно звучить, – Луценка проти України. Європейський суд зробив запит до уряду України. Питання є там, їх 5 пунктів, до 3 червня повинні дати відповідь», – сказав Юрій Гримчак.

Також депутат додав, що всю інформацію, яку вони отримують від прокуратури, теж відправляють до суду.

У п’ятницю Ірина Луценко разом із адвокатами екс-міністра внутрішніх справ направили звернення до Віктора Януковича. У заяві захисники говорять про незаконність тримання під вартою заарештованого протягом більше чотирьох місяців, а також про порушення його конституційних прав.

У заяві зазначили і про різке погіршення здоров’я Юрія Луценка, зокрема його схуднення на понад 17 кг, проблеми із тиском тощо.

Віктор Янукович доручив направити заяву до ГПУ та терміново надати обґрунтовану відповідь. «Президент України вважає, що слідство має неухильно дотримуватися законодавчих і процесуальних процедур, не порушувати конституційних прав Юрія Луценка», цитує прес-служба Віктора Януковича.

Наразі, у відповідь на численні прохання захисників, близьких Луценка – замінити арешт на інший запобіжний захід у зв’язку із тривалим голодуванням, Генеральна прокуратура продовжує стверджувати, що стан здоров’я Юрія Луценка задовільний. Також генеральний прокурор Віктор Пшонка доручив розглянути заяву Луценка про відмову від добровільного вживання поживної суміші для голодуючих своєму заступнику Анатолію Пришку. В установі запевняють, що за Луценком постійно спостерігають лікарі.

Натомість дружина Юрія Луценко у п’ятницю подала заяву в ГПУ з проханням бути присутньою особисто під час обстеження її чоловіка в медичних закладах. Саме через те, що вона не вірить діагнозам лікарів СІЗО, де перебуває Юрій Луценко. До своєї заяви Ірина Луценко додала результати медичних аналізів на дев’ятьох аркушах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG