Спеціальні потреби

В Брюсселі розпочався економічний саміт Європейського Союзу


В Брюсселі розпочався економічний саміт Європейського Союзу, в центрі якого є фінансова криза країн єврозони.

Напередодні саміту канцлер Німеччии Анґела Меркель мала у Парижі зустріч з президентом Франції Франсуа Олландом. Згідно з повідомленнями, вона погодилась включити до порядку денного саміту питання економічного зростання, що підтримує президент Олланд.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой попередив, що на довшу перспективу його уряд не зможе впоратись з високими коштами фінансових запозичень.

У середу він заявив іспанському парламенту, що на дводенному саміті європейські лідери повинні прийняти рішення про тісніші банківські та фінансові зв’язки.

Канцлер Меркель заявила парламенту, що Німеччина може зробити лише по своїй спроможності і що обмеження щодо витрат залишаються ключем до покращення урядових фінансів. Вона сказала, що Німеччина є рушійною силою зростання і стабілізаційним чинником в Європі, але що сила Німеччини не є необмеженою. «Ми не можемо надто напружити силу Німеччини», – додала вона.

Деякі лідери єврозони пропонують продаж європейських облігацій, які були б спільним випуском усього блоку. Однак Меркель залишається непохитною в опозиції, тому що це, за всіма ознаками, збільшило б кошти запозичень Німеччиною. Вона сказала, що єврооблігації були б «економічно невиправданими і контрпродуктивними».
XS
SM
MD
LG