Спеціальні потреби

Світ посилює боротьбу з морськими піратами


Підпалене піратами судно

Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ заявив, що Лондон збирається профінансувати будівництво на Сейшельських островах нового центру по боротьбі з піратством. За його словами, центр дозволить міжнародній громадськості дістатися самого центру осередку піратів і притягти до відповідальності тих, хто фінансує і заохочує піратство.

Зокрема Великобританія готова надати 870 тисяч доларів на будівництво нового центру, який повинен запрацювати якраз до початку нового сезону активності піратів. Таку ініціативу Лондона підтримали також уряди Нідерландів та Сейшельських островів, які пообіцяли надати допомогу на спорудження і роботу центру, а також агентство Інтерпол.

За останніми даними, дії сомалійських піратів минулого року завдали збитків світовій економіці на суму у 7 мільярдів доларів. Більшість цих грошей були витрачені на те, аби гарантувати безпеку суднам, які проходять Аденською затокою.

Крім того Британія зі свого боку заявила, що протягом останніх чотирьох років, відколи пірати розгорнули свою діяльність, їм було виплачено викупів на суму у понад триста мільйонів доларів. Втім, досі майже нічого не відомо про те, де осіли всі ці кошти.

XS
SM
MD
LG