Спеціальні потреби

В Європі триває економічне падіння


Двом країнам з найбільшою економікою в Європі вдалося уникнути сповзання в рецесію, але нові статистичні дані щодо решти континенту не такі обнадійливі. Євростат опублікував дані, згідно з якими обсяг економік Єврозони та ЄС зменшився на 0.2 % протягом другого кварталу цього року.

Доброю новиною, натомість, стали показники Німеччини та Франції. Найбільша економіка Європи зросла, хоча і досить скромно – на 0.3%. А економіка Франції демонструє нульове зростання вже третій квартал поспіль, що, утім, краще ніж очікуване падіння. Адже таким чином не можна сказати, що Франція переживає рецесію, оскільки цим терміном визначається економічне падіння протягом двох кварталів поспіль.

Виступаючи по французькому радіо, міністр економіки Франції Пьєр Московічі лунав оптимістично. Він вказав на кілька обнадійливих для економіки країни ознак, зокрема зростання обсягу інвестицій. Але те, що економіка Франції знаходиться лише в трохи кращому стані, ніж Іспанії та Італії, каже він, є погано. Обидві ці країни зазнали подальшого економічного падіння. Аналітики також вказують на показники, що викликають занепокоєння стосовно французької економіки, – зниження рівня споживання та високий рівень безробіття, що становить майже 10%.
XS
SM
MD
LG