Спеціальні потреби

Парламент Німеччини схвалив допомогу на підтримку євро


Німецькі законодавці схвалили частку допомоги Німеччини в загальному пакеті Європейського Союзу загальною сумою в майже один трильйон доларів для порятунку від дефолту обтяжених боргами країн єврозони.

Вища палата німецького парламенту підтримала цей законопроект після схвалення його нижньою палатою - Бундестагом.

Німеччина, економіка якої є найбільша поміж країн-членів Євросоюзу, вкладе у цей пакет майже 200 мільярдів доларів.

Ці допомогові заходи не мають політичної підтримки в Німеччині. Втім канцлер Ангел Меркель і міністр фінансів Вольфганг Шаубле вважають, що така фінансова допомога може обійтись значно дешевше, ніж клопоти спричинені економічним безладдям без надання порятунку для підтримки євро.

Міністр Шаубле заявив, що допомога є також в національних інтересах Німеччини. Спільна валюта і економічний альянс, зазначив міністр, є на користь країни.

У Брюсселі відбулися наради міністрів фінансів Євросоюзу, які обговорили нові суворіші заходи для зменшення заборгованості країн-членів блоку і забезпечення кращого керування фінансовою системою.

Втім оглядачі застерігають, що пакет порятунку валюти євро сам по собі не достатній для її стабілізації і що деяким країнам єврозони необхідно впроваджувати жорсткі заходи для регулювання бюджетних витрат.

XS
SM
MD
LG