Спеціальні потреби

Європа відзначає роковини закінчення Другої світової війни


Західноєвропейські країни відзначили в суботу 65 роковини закінчення Другої світової війни, тоді як великомасштабні відзначення в Росії заплановані на неділю.

Президент Франції Ніколя Саркозі вшанував перемогу коаліції над нацистською Німеччиною покладенням вінка до пам’ятника генералу Шарлю де Ґоллю, який під час війни очолював французький рух опору проти окупантів. Церемонію заплановано також у місті Кольмар, одному з останніх французьких міст, звільнених від німців.

У Лондоні лідери трьох провідних політичних партій взяли участь у відзначенні перемоги в Європі. Британські політичні лідери відсунули набік виборче суперництво і разом поклали вінки до пам’ятника жертвам війни неподалік будинку парламенту.

В неділю солдати з Франції, Великобританії, Польщі і Сполучених Штатів разом з російськими солдатами візьмуть участь у великому параді на Красній площі в Москві.

Нацистська Німеччина здалася союзним військам 8 травня 1945 року, тобто майже шість років після спалаху війни, започаткованої нападом військ Адольфа Гітлера на Польщу 1 вересня 1939 року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG