Актуально
Китайська цензура і російський провал на Євробаченні 2018

Європейська спілка телерадіомовлення позбавила один з найпопулярніших китайських телеканалів права транслювати пісенний конкурс Євробачення через звинувачення у цензурі.
Фінальний концерт, який наживо показують практично усі провідні національні канали Європи та інших країн, буде у суботу в Португалії.
Напередодні організатори заявили про розрив партнерства з китайським Mango TV після того, як у трансляціях передфінальних концертів на каналі були затушовані татуювання учасників і прапори з кольорами веселки, що стали символами захисту прав сексуальних меншин.
У китайській трансляції також не показали виступи представників Ірландії та Албанії.
“Це не відповідає цінностям Спілки, які стосуються всеохоплюваності і загальнодоступності та з нашими традиціями прославляння різноманітності через музику”, - сказано в офіційній заяві.
До фактів цензури привернули увагу китайські активісти у китайських соціальних мережах, які поширили фото випадків.
Шанувальники в Росії зазнали чергового розчарування, бо представниця тієї країни вибула через низькі оцінки її виступу.
Російська співачка Юлія Самойлова також не змогла брати участь в конкурсі минулого року, бо Україна - господар Євробачення 2017 не впустила росіянку на свою територію за її концертні поїздки у окупований Росією Крим.
В українських соціальних мережах деякі коментатори назвали цьогорічну російську поразку ознакою міжнародної неприязні до Москви, спричиненої агресивною політикою Росії.
Але у попередні роки росіяни успішно виступали на конкурсах Євробачення і надійно отримували найвищі оцінки від аудиторій багатьох сусідніх країн, включно з традиційно високими оцінками від глядачів в Україні, попри триваючий 4 роки російсько-український конфлікт.
Лісабон здобув право господаря цьогорічного конкурсу в результаті перемоги португальського співака Сальвадора Собрала на фінальному концерті у Києві минулого року.
Український співак Melovin буде виступати у фіналі в Лісабоні першим.
Дивіться також: На шляху до одужання: Зусиллями українців у Каліфорнії лікують учасників АТО
Всі новини дня
Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».
... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.
Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.
Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу
Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.
«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».
Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».
«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.
Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.
Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.
Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.
“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео
Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.
В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео
Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.
- Голос Америки
До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео
На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.
- Голос Америки
В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео
В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.
Форум