Актуально
Привиди холодної війни живуть лише до дня виборів – американські експерти про риторику Путіна та Ромні

Експерти Прінстонського та Колумбійського університету спрогнозували наслідки використання стереотипів у виборчих кампаніях у Росії та США.
Так вважають американські політичні експерти – Роберт Легвольд з Колумбійського університету та професор Прінстонського університету Стівен Коген.
На думку Роберта Легвольда, на сьогоднішній момент відносини між Росією та США є стабільними.
«Втім у них існують і тіні. Йдеться про непевність щодо позиції США. Цього року у країні відбуваються президентські вибори і їх результат вплине на двосторонні відносини. Іншим фактором є повернення до влади Путіна, який у західній та американській пресі зображується у дуже непривабливих тонах», – каже Легвольд.
Під час виборчої кампанії, Володимир Путін активно використовував антиамериканську риторику. Ця тактика успішно працює із російськими виборцями.
Втім, на думку Легвольда, кожна заява має свою ціну.
Заяви Путіна були помічені у США. Вони посилили думку, що росіяни налаштовані проти Америки, що Путін, або проти США, або не готовий вести себе конструктивно. Якщо подібні заяви він робив суто заради успіху на виборах, то це дуже нерозважливо, бо платити за це доведеться або самим росіянам, або Америці.Роберт Легвольда
"Мітт Ромні під час виборчої кампанії заявив, що Росія є геополітичним ворогом США номер один. Це настільки далеко від правди, що навіть важко коментувати. Втім цю заяву почули у Москві і розглядають її з усією серйозністю. Для росіян, це знак того, що від американців не варто чекати добра, вони не будуть партнерами Росії, не будуть дотримуватись угод, не робитимуть поступок. Заява Ромні ускладнила ситуацію, адже, прийшовши до влади, Путін може міркувати наступним чином – “це заява кандидата у президенти, але як бути, якщо такі думки будуть в голові у першої особи США?”, – розмірковує Коген.
На думку аналітиків, взаємний обмін ворожими заявами лише підсилює «яструбів» у США та Росії.
Чинний президент США, Барак Обама досяг значного покращення стосунків із Росією. Помітні результати принесло так зване «перевантаження» відносин між США та Росією. Важливих угод щодо контролю за озброєннями та посилення співпраці в питаннях Афганістану та Ірану вдалося досягнути як завдяки президенту Росії Медведєву, так і завдяки Путіну, який займав посаду прем’єра.
У США очікують, що прогрес якого було досягнуто з Медведєвим, став можливим завдяки Путіну, а не всупереч його волі.
Всі новини дня
До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео
Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.
«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео
- Голос Америки
- Карла Бебб
Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.
Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео
Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.
Підсумки саміту G7 для України. Відео
“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.
Facebook Forum