Спеціальні потреби

ФБР розмістило у соцмережах оголошення про пошук російськомовних інформаторів


Одне з оголошень супроводжується фотографією Володимира Висоцького в образі Гліба Жеглова, головного героя радянського бойовика «Місце зустрічі змінити не можна»

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) розмістило у лютому у Facebook та Instagram оголошення російською мовою з пропозицією про співпрацю для російськомовних інформаторів. Одне з оголошень супроводжується фотографією Гліба Жеглова - персонажа культового радянського фільму «Місце зустрічі змінити не можна», роль якого виконав Володимир Висоцький. Інформація про оголошення розміщена у бібліотеці реклами офіційної сторінки ФБР, посилання веде на офіційний сайт бюро.

Згідно з інформацією, опублікованою у бібліотеці реклами, оголошення було розміщено 24 лютого.

«Інформація, яка надається ФБР населенням, є найбільш ефективним засобом боротьби із загрозами. Якщо ви маєте у своєму розпорядженні інформацію, яка може допомогти ФБР, просимо вас звернутися до нас», - йдеться у тексті, посилання з якого веде на офіційний сайт програми контррозвідки ФБР у Вашингтоні.

«Першочерговим завданням ФБР є захист державної безпеки Сполучених Штатів Америки. Важливу роль у виконанні цього завдання відіграє інформація, яку надає населення. Ви зможете передати нам інформацію у довірчій обстановці з дотриманням повної конфіденційності», - йдеться у тексті, опублікованому на сайті ФБР.

Як повідомляє "Радіо Свобода", загалом у лютому ФБР запустило три російськомовних рекламних оголошення, які були розміщені у Facebook та Instagram. Оголошення з фотографією Висоцького в образі Гліба Жеглова супроводжується підписом російською: «Місце зустрічі змінити не можна. Нам є про що поговорити. Ми теж любимо Висоцького».

На іншому оголошенні цитується видозмінена фраза з книги «12 стільців»: «Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих». Слоган ще одного оголошення: «Ми готові до розмови. Справа за вами».

У жовтні 2019 року телеканал CNN повідомив про те, що ФБР розмістило у Facebook рекламу для російськомовних жителів Вашингтона, запропонувавши їм співпрацю.

Цю інформацію у розмові з журналістом CNN прокоментував Алан Колер, спеціальний агент, який відповідає за Програму контррозвідки регіонального відділення ФБР Вашингтона.

«Ми відзначаємо велике число російських розвідників, які базуються у російських дипломатичних представництвах по всьому світу. Вони дуже активні і становлять загрозу безпеці для США і наших союзників ... ФБР використовує різні засоби для збору інформації, включаючи використання джерел», - сказав Колер, додавши, що бюро «буде використовувати усі доступні законні засоби для пошуку інформаторів, які можуть допомогти захистити Сполучені Штати від загроз національній безпеці».

Дивіться також: Як німецький та американський досвід допомоги ветеранам може стати в нагоді українській владі

XS
SM
MD
LG