Спеціальні потреби

Корупція підриває державність та призводить до катастрофічних наслідків - ФБР


Ось що агенти ФБР розповіли про методи боротьби із корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Американські правоохоронці вважають, що від корупції страждають не лише прості американці, але й імідж цілої країни.

Корупція у Сполучених Штатах відноситься до викликів, які несуть загрозу національним інтересам країни. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» заявив Джеффрі Саллет – начальник відділу з питань боротьби з корупцією та захисту громадянських прав Федерального бюро розслідувань США.

Торік, троє з чотирьох американців вважали, що в уряді Сполучених Штатів розповсюджується корупція. У США розслідуванням корупційними скандалами займається не лише ФБР, але й прокурори штатів. Правоохорнці розповіли «Голосу Америки», як саме вони протистоять корупції у Сполучених Штатах на федеральному та місцевому рівнях.

Щороку у США розслідуються безліч справ про корупцію в органах влади різних рівнів. Серед найбільш гучних справ за останнє десятиліття – ув’язнення колишнього губернатора штату Іллінойс Рода Блаґоєвича, звинувачення на адресу сенатора з Нью-Джерсі Роберта Менендеса та справа колишнього губернатора штату Нью-Йорк Еліота Спітцера.

"Корупція призводить до втрати довіри у власний уряд, а це підриває державність, відтак виникають проблеми у національній безпеці, поширюється тероризм та порушуються права людини", - заявив Джеффрі Саллет, начальника відділу боротби з корупцією та захисту громадянських свобод ФБР.

За його словами, у ФБР надзвичайно уважно підходять до кожної справи, щоб уникнути звинувачень у політичній заангажованості.

"ФБР - аполітична організація. У нас, на відміну від більшості урядових відомств, один керівник – директор, якого призначають кожні десять років. Це означає, що ми залишаємося аполітичними", - додав він.

ФБР: якщо українським журналістам та громадськості відомі випадки корупції у вищих ешелонах влади – вони можуть повідомити про це посольство США в Україні.

Додатковий нагляд Міністерства юстиції США забезпечує дотримання усіх норм та процедур.

"Існує процес перегляду, щоразу, коли ми відкриваємо розслідування, відбувається нагляд як з боку керівництва ФБР, так і з боку Міністерства юстиції. Так, завжди є небезпека, що відкриття розслідування може бути сприйнято ззовні, як політично вмотивоване. Однак, насправді, як слідчі, усе що ми можемо, так це зібрати докази кримінальних дій, і лише якщо їх достатньо, висуваємо звинувачення", - заявив Кевін Вульф, виконуючий обов'язки начальника міжнародного підрозділу з протидії корупції ФБР.

У ФБР додають, що левову частку корупційних скандалів розслідують місцеві правоохоронні органи. Так, Еммет Девітт, прокурор штату Мериленд, стверджує, що торік його офіс відкрив кількасот справ про службові зловживання місцевими урядовцями.

"За останні чотири роки ми мали приблизно 80 успішних справ. Деякі дуже гучні, інші не так значні. Відносно недавно, ми судили мера Балтимора. Її звинувачували за кількома статтями, поміж яких протизаконні стосунки із забудовниками. Врешті-решт її засудили за крадіжку подарункових карток призначених для дітей з бідних сімей", - сказав Еммет Девітт.

І в офісі прокурора штату Мериленд, і у ФБР говорять, що українці цікавляться американським досвідом боротьби з корупцією.

"Українська сторона звернулась до ФБР з проханням допомогти налагодити роботу Національного антикорупційного бюро України, щоб зробити цю установу сильним та незалежним інститутом боротьби з корупцією", - додав Кевін Вульф.

У ФБР додають: якщо українським журналістам та громадськості відомі випадки корупції у вищих ешелонах влади – вони можуть повідомити про це посольство США в Україні.

Дивіться також: Як вдалось зупинити корупцію на 3 мільярди гривень - розповідь активістки

Як вдалось зупинити корупцію на 3 мільярди гривень - розповідь активістки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG