Спеціальні потреби

Пішла з життя Джеральдін Ферраро


Жінка, яка вперше в історії США змагалась за посаду віце-президента від Демократичної партії, Джеральдін Ферраро померла у віці 75 років після тривалої хвороби на рак крові. Хоча її партія у 1984 році поступилася кандидатам від республіканців, Ферраро завжди віддавали належне за те, що саме вона проклала шлях американським жінкам у велику політику.

Джеральдін Ферраро увійшла в історію американської політики у 1984 році, коли кандидат у президенти від демократів Волтер Мондейл обрав її претенденткою на посаду віце-президента. Вона стала не тільки першою жінкою-кандидатом на другу найвищу у країні посаду, але і першою представницею італійської громади у великій політиці.

«Мене звати Джеральдін Ферраро і вас запевняю сьогодні, що Америка – це країна, в якій мрії здійснюються для всіх. Нема дверей, які б ми не могли відчинити».

У той час, як Мондейлу доводилось опановувати нову стратегію з жінкою-політиком у тандемі, Джордж Буш-старший, тоді діючий віце-президент, повинен був навчитись, як боротись проти жінки. І не завжди йому це вдавалось, як про це свідчить заява Ферраро під час передвиборчих дебатів:

«Дозвольте перш за все мені сказати, я категорично проти такого ставлення з вашого боку, пане віце-президенте, коли ви мене повчаєте зовнішній політиці».

Втім за десять років знайомства вони стали досить близькими друзями. У сьогоднішній заяві в пам'ять Ферраро Буш-старший зазначив:

«Я щасливий від того, що ми з Джеррі стали друзями, і наша дружба була сповнена повагою та любов’ю».

Під час передвиборчої кампанії Ферраро звинувачували у непрозорому веденні її особистих фінансових справ та справ її чоловіка – Нью-Йоркського бізнесмена. За словами Мондейла, це коштувало їм чимало голосів. У тих перегонах Рейґан переміг у 49 штатах, отримавши 55 відсотків голосів жінок.

Втім, каже сенатор-демократ Барбара Мікульскі, політичний бар’єр для жінок в політиці був зламаний:

«Джеррі відкрила нам нові можливості. Ми знали, якщо жінка може балотуватись на віце-президента, перешкод для неї нема».

24 роки пізніше Гілларі Клінтон змагалася за крісло президента. У своїй промові у 2008 році вона подякувала Ферраро:

«Попри те, що цього разу нам не вдалося розбити цю скляну скелю, завдяки Вам, в ній вже вісімнадцять мільйонів тріщин».

Свою професійну діяльність Ферраро почала вчителькою в Нью-Йоркській школі, одночасно вчилась на юриста. Після отримання адвокатської ліцензії, вона 13 років присвятила виховуванню своїх дітей. Відтак, Ферраро продовжила кар’єру, ставши згодом помічником окружного прокурора та відкривши спеціальний відділ зі злочинів проти дітей, людей похилого віку, побутового насильства та сексуальних злочинів. У 1978 році її було обрано у Конгрес, де перед виборами у 84-му, вона прослужила три терміни. Залишивши велику політику, вона стала представником США у Комітеті ООН з прав людини, а відтак виступала на телебаченні у якості політичного коментатора.

XS
SM
MD
LG