Актуально
Історії українських жінок крають серце, вражають, - конгресвумен США

В Національному клубі жінок-демократок США відбувся показ документального фільму "Жінки Майдану"
"Чудово!" – так сприйняли фільм про жінок - учасниць Революції Гідності, в Національному клубі жінок Демократичної партії США, говорить авторка фільму Ольга Онишко.
Символічно, вважає Онишко, що показ фільму "Жінки Майдану", який розповідає про учасниць Революції Гідності в Україні, відбувся в одній з найдавніших політичних жіночих асоціацій Америки, яка є впливовим осередком спілкування американських жінок-політиків.
"Фільм показав хоробрість на рішучість жінок, які змінюють історію", - поділилась враженнями від перегляду член Національного клубу Тідже Джильяннон. "Цей фільм надихає", - додає Тідже.
Показ фільму "висвітлює роль, яку жінки відіграють в просуванні української демократії перед лицем російської агресії", - переконана конгресвумен США Марсі Каптур.
Політик письмово привітала показ і відзначила прогрес української демократії. "Російська зловмисна війна призвела до незаконного вторгнення та анексії українських територій, і спричинила 10 000 невинних смертей, а мільйони змусила поїхати. Через кіберхакерство, вбивства та корупцію, Росія намагається зруйнувати прагнення українського народу до свободу та демократичного прогресу. Незважаючи на зловмисний намір, народ України висловився в минулих президентських виборах, які експерти оцінили як вільні та справедливі, що може бути лише предметом заздрості для народу Росії".
"Незважаючи на безперервні напади на український народ, дух українських жінок перемагає і продовжує тримати разом країну", - говорить Каптур.
"Я чула історії, що крають серце, але вражають про українських жінок, які садять городину біля лінії фронту, щоб продовжувати годувати свої сім'ї, сусідів і навіть військових, які несуть службу на кордоні свободи. Я стою пліч-о-пліч з цими жінками, які продовжують сприяти приходу нової ери свободи до своєї країни та регіону", - наголосила Каптур.
Конгресвумен закликала і надалі допомагати Україні і відзначати її успіх. "Ми маємо відзначати успіхи України, і посилювати запал незалежного прагнення більш вільної, квітучої та демократичної України", - сказала Каптур
Дивіться також: Українські дні в Конгресі США: про що представники української діаспори говорили з конгресменами
Всі новини дня
«Ми стали з українським народом», – президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави». Відео
«Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом... Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно», – заявив президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави»
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Форум