Актуально
- Голос Америки
Фінал Ліги Чемпіонів – як вболівальники добирались на матч

"Ночують на канапі у місцевих, ризикують власним медовим місяцем, їдуть через Скандинавію – шлях до Києва став більш складним для фанатів ніж вони очікували", - пише ВВС.
Агентство опитало фанатів "Ліверпуля" про їх шлях до Києва. Ось деякі з відповідей:
Том Уйатхед, 22 з Ланкаширу: я їду на восьми потягах, щоб дістатись з Ланкастера до Києва – через Париж, Франкфурт, Дрезден, Вроцлав, Краків та Львів. Я купував квитки окремо. Вартість склала 400 фунтів і час в подорожі займе чотири дні.
Стівен Томпсон, 33 Хорлі, Ланкашир: я одружуюсь за день до фіналу. Я заплатив 1 500 фунтів за дорогу туди і назад і повернусь біля 5:30 ранку в неділю (сподіваюсь), потім ми відправляємось у весільну подорож в 9 ранку. Моя наречена каже, що її це не турбує, але, думаю, її роздратує, якщо я пропущу свій переліт додому зранку в неділю. Моя весльна подорож – в Австралії, тому мій запасний план – сісти на інший літак і зустріти її там.
Переночую у українського хлопця
Ніл О’Флінн, 44 з Лінкольна: я живу в Лінкольні, але їду до Лондона, щоб сісти на літак до Катовіце, потім на автобусі до Кракова, де я переночую. Зранку в п’ятницю я потягом їду до Львова, де буду ночувати також. Потім – потягом до Києва і переночую у українського хлопця, який нас розмістить у себе на ніч фіналу. Ми про це дізнались через сторінку у Facebook створену для фанів, які не можуть знайти готель. Зранку в неділю я сідаю на 11-годинний потяг до Кракова, а потім повертаюсь додому. Це коштує 350 фунтів з кожного – ми їдемо вчотирьох.
Луї Гульєн, 26, Гарден Гроув, Каліфорнія: я лечу з Каліфорнії до Німеччини, потім з Німеччини до Києва. Я витратив 1 200 доларів на переліт і 2 600 доларів на квиток на матч. Я орендую кімнату в Києві на п'ять ночей за 200 доларів, то це найдорожча подорож для мене, але, сподіваюсь, що вона того варта.
Іспанський "Реал" та англійський "Ліверпуль" зустрічаються у фіналі Ліги чемпіонів у Києві 26 травня, однак, через складнощі з якими зіткнулись вболівальники дорогою на матч, трибуни можуть бути не повністю заповненими.
24,268 вболівальників «Реал» Мадрид підтвердили, що будуть присутніми на грі за даними на початок травня – це набагато менше, ніж цифри попередніх фіналів. В 2014 - 73 314 фанатів звернулись за квитками на фінал в Лісабоні, в 2016 - 56 046 приїхало до Мілану, а в 2017 - 44 755 фанатів хотіли відвідати фінал в Кардіфі.
"Реал" Мадрид заявляє, що зменшення відбулось не лише через той факт, що команда грає у фіналі вже третій рік поспіль і четвертий за п’ять років, але і тому що доїхати до Києва виявилось дуже складно, пише ElPais.
У "Ліверпуля" така ж проблема, лише 25 578 фанатів планують прибути. Тоні Барретт, керівник штабу уболівальників команди вибачився перед ними за складнощі з дорогою до Києва у Twitter.
З Мадрида до Києва є лише два рейси на день, а з Ліверпуля – жодного. Квитки з іспанської столиці піднялись в ціні до 600 євро після того, як стало відомо, що "Реал" Мадрид гратиме у фіналі.
Викликом стало і завдання знайти доступний готель. Після того, як бізнес почав завищувати ціни, кияни запропонували допомогу.
Кияни тепер пропонують безкоштовне проживання для фанатів у групі “Kyiv FREE couch for football fans 26/05/18.” Група має близько 8 000 членів і 2 200 постів.
Це – справжній жест солідарності фанатів футболу, які подолали важкий шлях.
Дивіться також: Час-Тайм. Палата представників схвалила військову допомогу Україні
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум