Спеціальні потреби

Актуально

16 фінансових переваг, які отримує президент США

Видання The Business Insider перерахувало 16 основних переваг, які передбачені для президента США за посадою.

Крім того, що це найпрестижніша посада у США, президенти отримують переваги, які допомагають їм полегшити фінансовий тягар, зазначає видання.

Висока заробітна плата

За законом США, президент повинен отримувати зарплату під час перебування на посаді. Встановлена нормативними актами заробітна плата під час перебування на посаді – 400 000 доларів. Для президента Трампа, який є мільярдером, – це менше його звичного доходу, наголошує Forbes.

Хоча президенти та колишні президенти мають деякі переваги, які зберігаються за ними навіть після того, як вони полишають посаду, такі як особиста охорона, чи медичне страхування, кошти на одяг не передбачені. Президенти та їх сім’ї, зазвичай, не отримують і не приймають одяг в якості «подарунка» від дизайнерів. Якщо одяг було подаровано, то, після того, як його вдягнули, він одразу спрямовується до Національного архіву.

Житло і декор

Білий дім є резиденцією президентів США з 1792 року. Маєток має шість поверхів і 132 кімнати, які включають спорт-зал, тенісний корт та басейн.

На зміну внутрішнього оздоблення Білого дому передбачено 100 000 доларів. Президент Обама, однак, використав свої кошти для зміни декору Білого дому.

Свіжі овочі та фрукти

Мішель Обама створила город біля Білого дому під час президентства свого чоловіка. Меланія Трамп продовжила традицію вирощування овочів.

Кухар та прибиральниця

Кухар Білого дому Крістета Комфоррд
Кухар Білого дому Крістета Комфоррд

В Білому домі також проживає біля 100 мешканців, включаючи прибиральниць, кухарів, флориста, сантехніка, та інших. Послуги персоналу, за оцінками, коштують близько 4 мільйонів доларів. Президент сплачує певну частину цих витрат із власної кишені. Так, колишня перша леді Лора Буш говорила, що президент, серед іншого, кожного місяця отримує рахунки за послуги офіціантів та прибиральниць задіяних для проведення різних приватних подій.

Домашній кінотеатр

Франклін Рузвельт переобладнав одну з кімнат Білого дому на кінотеатр на 51 місць. Меланія Трамп вказала відкрити кінотеатр для екскурсій в 2017 році.

Заміська резиденція

Президент може використовувати резиденцію Кемп Девід, що розташована в гірській місцевості в штаті Меріленд. Кемп Девід є заміською резиденцією президентів з 1930-х років.

Персональний літак

Літак Boeing 747-200B, зарезервований за президентом пристосовано до виконання багатьох завдань. На борту літака розташована медична кімната, приватні кімнати та кухня, що може одночасно нагодувати 100 осіб. За повідомленнями CNN, одна година роботи цього літака коштує 200 000 доларів.

Гелікоптер

Гелікоптер морської піхоти слідує за президентом всюди. Він може виконувати місії порятунку і летіти на швидкості 150 миль на годину, навіть, якщо один з двигунів відмовить.

Повсякчасний захист

Таємна служба завжди супроводжує президента, однак, захист не припиняється і після того, як президент лишає Білий дім. Президент на пенсії знаходиться під охороною, охорона також надається дітям президента до 16 років.

Броньовані автомобілі

Автомобіль на якому пересувається президент обладнано для захисту від прицільної атаки.

Будиночок для гостей

Почесні гості президента США проживають у так званому будиночку Блера. Маєток включає чотири котеджі на 120 кімнат.

Подорожі після відставки

Після відставки президент отримує кошти на подорожі та ділові видатки. Конгрес намагався обмежити ці видатки 200 000 доларами на рік, однак, Обама наклав вето на це рішення в 2016 році.

Медичне страхування

Під час перебування на посаді президента, лікар Білого дому завжди готовий надати йому медичні послуги, а медичний персонал перебуває з президентом весь час.

Якщо президент має досвід федеральної служби більше 5 років, частина його медичних видатків може покриватись за рахунок платників податків і після його відставки.

Пенсія

Закон про колишніх президентів визначає компенсацію, яку президенти отримують після відставки. В 2017 році Обама отримав 207 800 доларів, повідомляє GoBankingRates.

Витрати на переїзд

Адміністрація президента отримує відшкодування за переїзд протягом шести місяців після вступу на посаду.

Державне поховання

Президент та його сім’я є частиною американської історії і пам’ять про них зберігається і після смерті. Державне поховання може тривати від 7 до 10 днів і передбачає всі військові почесті.

Дивіться також: Популярність жіночого футболу у США зростає

Популярність жіночого футболу у США зростає. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG