Спеціальні потреби

Актуально

П’ятеро проти одного: хто може стати основним суперником Трампа, і що вони кажуть про Україну

Демократичні кандидати: хто вони і що кажуть про Україну? Експлейнер
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Демократичні кандидати: хто вони і що кажуть про Україну? Експлейнер

Передвиборча кампанія в США у самому розпалі - і ми про неї багато говоримо. Вже відбулись два тури внутрішньопартійних виборів, і що далі, то більше кандидатів від Демократичної партії починає відсіюватись. Розповідаємо про першу п’ятірку лідерів гонки відповідно до всенаціональних опитувань, і пояснюємо, якою може бути їхня політика щодо України. Порядок кандидатів у статті не обов'язково збігається з їхнім місцем у рейтингу.

Ветеран і відкритий гей

Піт Буттиджедж — наймолодший кандидат на цих виборах, йому 38 років. Із невеликим відривом він переміг на перших внутрішньопартійних виборах демократів у Айові.

Піт Буттиджедж
Піт Буттиджедж

Що в ньому так привабило виборців? Колишній мер міста Саус-Бенд в Індіані, ветеран війни в Афганістані та відкритий гей уособлює «нове обличчя» американської політики. Він закінчив Гарвард і знає вісім мов, серед яких норвезька, мальтійська і арабська. Українською Піт Буттиджедж поки що не володіє, але про Україну говорить так:

Ми маємо зберігати жорсткі, прицільні та ефективні економічні санкції проти Росії, допоки вона продовжує атакувати українську територію та її громадян, і продовжує нелегальну окупацію Донбасу та Криму.
Піт Буттиджедж

«Російська агресія проти України є атакою на принципи й правила глобального порядку, який оберігає громадян і поза Україною - в тому числі американців. Ми маємо зберігати жорсткі, прицільні та ефективні економічні санкції проти Росії, допоки вона продовжує атакувати українську територію та її громадян, і продовжує нелегальну окупацію Донбасу та Криму. Однак протидія російській агресії також означає підтримку незалежності України, і її здатності приймати самостійні зовнішньополітичні рішення».

Противники Буттиджеджа кажуть, що не варто обирати президентом людину, яка до того керувала лише невеликим містом. Але сам Піт вважає це перевагою: він каже, що досвід публічного адміністрування у нього значно більший, ніж у багатьох політиків у Вашингтоні.

Заслужений діяч політики

Усі решта кандидатів на цих виборах значно старші за Буттиджеджа. Можливому переможцю від демократів Берні Сандерсу цьогоріч виповниться 79 років, і останні 29 з них він є членом Конгресу. В 2016 році він також балотувався в президенти, але тоді програв праймеріз Гілларі Клінтон.

Берні Сандерс
Берні Сандерс

Сандерсу часто закидають, що його вік може стати на заваді президентським амбіціям — тим паче, що недавно чоловік пережив інфаркт та операцію на серці. Але сам він запевняє, що почувається прекрасно.

Цікаво, що з усіх кандидатів молодь найбільше підтримує якраз Берні. Серед іншого, він обіцяє запровадити медичне страхування для всіх, скасувати студентські борги та збільшити податки для багатіїв. Через це багато хто називає його соціалістом — і згадує, що свій «медовий місяць» Сандерс з дружиною провели в СРСР. А ось що він казав про підтримку України:

Наразі наш головний пріоритет — тісно працювати з європейськими союзниками, щоб допомогти новому українському урядові виконати свої обіцянки з реформування економіки, покращення стандартів життя й суттєвого зменшення корупції.
Берні Сандерс

«Моя адміністрація дасть зрозуміти Росії, що додаткова агресія змусить США збільшити тиск, в тому числі розширити теперішні санкції. Наразі наш головний пріоритет — тісно працювати з європейськими союзниками, щоб допомогти новому українському урядові виконати свої обіцянки з реформування економіки, покращення стандартів життя й суттєвого зменшення корупції».

Товариш Обами

Про наступного кандидата ви, мабуть, чули багато — його ім’я було в центрі історії з імпічментом Трампа. Джо Байден — колишній віце-президент США і близький соратник Обами. Саме проти нього і його сина Трамп просив Зеленського розпочати розслідування.

Джо Байден
Джо Байден

Згідно з національними опитуваннями, Байден — все ще один з лідерів президентських перегонів серед демократів (хоча за підсумками двох останніх праймеріз він не потрапив навіть у першу трійку). З іншого боку, критики називають його «Сонливим Джо» через вік та брак енергії.

Сам віце-президент вважає свій вік перевагою – і каже, що разом з ним приходить досвід та мудрість. Багато людей пов’язує Байдена з часами Обами, а у своїй програмі він робить акцент на підтримку середнього класу. Відносини з Україною, за словами самого Байдена, займатимуть важливе місце в його зовнішній політиці.

Я б зробив Україну пріоритетом зовнішньої політики США. З військового боку, я б надав більше безпекової допомоги — в тому числі зброї — щоб посилити оборонні спроможності України.
Джо Байден

«Я б зробив Україну пріоритетом зовнішньої політики США. З військового боку, я б надав більше безпекової допомоги — в тому числі зброї — щоб посилити оборонні спроможності України», — каже Джо Байден. «Економічно, я б працював над збільшенням прямих інвестицій із Заходу і підтримував енергетичну незалежність України від Росії. Я б впевнився, що вся допомога США строго залежить від антикорупційних реформ, в тому числі призначення незалежних антикорупційних прокурорів та судів».

Потенційна перша президентка

Єдина жінка серед лідерів гонки — сенаторка Елізабет Воррен. Їй також за 70, але на своїх мітингах вона виглядає досить енергійно й старається якомога ближче спілкуватись із своїми виборцями.

Елізабет Воррен
Елізабет Воррен

До того, як піти в політику, Воррен понад 30 років була професоркою права в різних американських університетах. Цікаво, що в минулому вона була консерваторкою і прихильницею республіканців, але потім змінила свої погляди на протилежні. До слова, її брати і досі залишаються республіканцями.

Програма Елізабет Воррен багато в чому перегукується із обіцянками Сандерса: вона робить акцент на захисті незабезпечених американців та забезпеченні рівних прав для всіх. Що стосується України, то сенаторка обіцяє створити ефективний майданчик для переговорів з Росією.

Ми маємо підтримувати українську незалежність та територіальну цілісність, і вимагати відповідальності в Росії. ... Зрештою, Україна та Росія муситимуть домовитись про мир, і моя адміністрація сфокусується на створенні умов для продуктивних переговорів.
Елізабет Воррен

«Незаконно анексувавши українську територію та розпаливши війну на сході України, Росія зазіхнула на уявлення про неподільну, вільну та мирну Європу, яке панувало майже чверть століття. Ми маємо підтримувати українську незалежність та територіальну цілісність, і вимагати відповідальності в Росії, також стримуючи її майбутні нерозсудливі дії. Зрештою, Україна та Росія муситимуть домовитись про мир, і моя адміністрація сфокусується на створенні умов для продуктивних переговорів», — каже Воррен.

Медіамагнат і мільярдер

Найпізніше з усіх демократів у гру вступив Майк Блумберг, однак це не завадило йому досить швидко опинитись в п’ятірці лідерів перегонів. Колишній мер Нью-Йорка, власник медіабізнесу та мільярдер, зараз він входить у десятку найбагатших американців.

Майк Блумберг
Майк Блумберг

Попри те, що чоловік обіцяє підняти американську економіку та збільшити достаток американців, інші кандидати звинувачують його в тому, що він намагається “купити” вибори — на свою кампанію Блумберг вже витратив із власної кишені понад 200 мільйонів доларів. Ще донедавна один з його радників тісно співпрацював із Віктором Пінчуком, але згодом припинив усі контакти з українським олігархом.

Сам Блумберг висміює політику Трампа і вважає, що США мають підтримувати Україну — але водночас співпрацювати з росіянами.

CША та наші європейські союзники повинні зміцнювати незалежність України шляхом економічної та безпекової допомоги, і продовжувати заохочувати Київ до проведення необхідних реформ. Вільна і стабільна Україна має бути мостом між Європою та Росією.
Майк Блумберг

«Я підтримую зусилля США надати оборонну зброю Україні», — казав бізнесмен. «Поведінка президента Трампа щодо України є неприйнятною. США та наші європейські союзники повинні зміцнювати незалежність України шляхом економічної та безпекової допомоги, і продовжувати заохочувати Київ до проведення необхідних реформ. Вільна і стабільна Україна має бути мостом між Європою та Росією. Водночас, США мають бути відкритими до співпраці з Росією в питаннях спільного інтересу. Росіяни - не тотожні до їхнього лідера».

Отже, є п’ять основних кандидатів — в чомусь схожі, в чомусь різні. Але з усіх у фіналі опиниться один (або одна). Точне ім’я ми будемо знати в середині липня, а можливо вже навіть у березні. І саме ця людина кине виклик Дональду Трампу на виборах у листопаді.

Дивіться також: Хто такі політичні туристи, і чому американці кидають роботу заради президентських виборів?

Всі новини дня

"Українська боротьба дає сигнал світовим автократіям"- сенаторка Джин Шагін. Ексклюзив

Джин Шагін, сенаторка-демократка від штату Нью-Гемпшир під час ексклюзивного інтерв’ю з журналісткою Голосу Америки Катериною Лісуновою.

Готовність України боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Про тренування українських військових із 2014-го року і до сьогодні, а також про надання Україні винищувачів та визнання Росії державою спонсоркою тероризму, сенаторка розповіла журналістці Голосу Америки, Катерині Лісуновій.

Катерина Лісунова, «Голос Америки»: Чи ви особисто підтримуєте надання Україні винищувачів?

Джин Шахін, сенаторка-демократка, від штату Нью-Гемпшир: Так. І я підтримувала цю ініціативу відтоді, як виникла пропозиція від Польщі про надання цих літаків для України. Підтримка з повітря дуже важлива. Тому я думаю, що зенітно-ракетні системи, Patriot, які ми вже пообіцяли Україні, будуть дуже важливими в стратегії захисту від російських ракет.

К.Л: Повернімося на рік назад, до 24 лютого. Якими були ваші очікування? Що ви знали про повномасштабне російське вторгнення на той момент?

Дж.Ш.: Союзники по НАТО та загалом Захід очікували, що Україна буде протистояти російському вторгненню, але дуже швидко буде захоплена. Тож мужність українців, їхній героїзм у боротьбі з росіянами вразили всіх. І це стало дуже важливим сигналом для країн у всьому світі. Українська готовність боротися за власну державу, боротися за демократію та свободу надсилає дуже важливий сигнал.

Особливо в часи, коли ми бачимо автократів, таких як Путін та Сі Цзіньпін в Китаї, а також лідерів Північної Кореї та Ірану, які готові пожертвувати життям людей, щоб залишитися при владі. Тож, за нинішніх умов, - це дуже сильний сигнал від України.

Після вторгнення Путіна в Крим, у 2014му році США та союзники почали тренувати українських військових

К.Л.: Особисто вас здивувала українська оборона?

Дж.Ш.: Я поділяю думку, як мені здається, більшості американців. Нас надихає те, що українці змогли зробити, як вони захищають свою країну. Влітку 2021-го я була в Україні разом із делегацією Сенату. Під час цього візиту, ми поклали вінки до стіни пам’яті 14 тисяч українців, які вже тоді загинули на Донбасі. Тоді ми сказали одне одному, що це свідчить про справжню стійкість і силу з боку українців, що вони готові продовжувати воювати проти росіян. І тепер, після повномасштабного вторгнення в Україну, ми бачимо як ця стійкість лише посилилась у багато разів.

Журналістка Голосу Америки Катерина Лісунова під час розмови з сенаторкою від штату Нью-Гемпшир Джин Шагін
Журналістка Голосу Америки Катерина Лісунова під час розмови з сенаторкою від штату Нью-Гемпшир Джин Шагін

К.Л.: Ви були в Україні незадовго до повномасштабного вторгнення. Ви повертаєтесь з України і дізнаєтесь, що вторгнення почалось. Що ви тоді відчували?

Дж.Ш.: У день, коли Росія вторглась в Україну, я щойно вилетіла з Польщі. Ті з нас у Конгресі, хто підтримує Україну, відчували справжній страх, що українці не зможуть захиститися від російського нападу. Саме тому, те що сталося опісля, було таким драматичним, таким вражаючим і справді говорить про мужність народу України.

К.Л.: Військова допомога Україні еволюціонувала від джавелінів до систем ППО і тепер танків. Багато українців задаються питанням - чому Західні партнери, і зокрема США, не нададуть усе одразу, щоб уникнути жертв? Як би ви відповіли на ці запитання?

Ми хочемо, щоб українці мали сучасну зброю, а не зброю радянського зразка

Дж.Ш.: Країни-партнери намагаються підтримувати стабільну співпрацю з Україною. Зокрема із військовим керівництвом, щоб з’ясувати, що українцям потрібно, і що вони мають. Чим забезпечені їхні солдати та чого вони навчені. Також, спочатку було важливо, щоб більшість допомоги надходила з країн колишнього радянського блоку. Такі країни мали озброєння, яким багато українських військових вже вміє користуватись.

Але одні із найбільш вражаючих військових зусиль стосувались навчання, які насправді почалися після вторгнення Путіна в Крим, у 2014-му році. Вже тоді Сполучені Штати та низка союзників почали готувати українських військових. Ця підготовка й досі триває. І це дуже важлива частина роботи, яка матиме вирішальне значення в українському протистоянні російським нападам.

Ми хочемо, щоб українці мали сучасну зброю, на якій вони навчались, а не зброю радянського зразка. Це питання також обговорювали в контексті надання Україні танків M1 Abrams, німецьких “леопардів” та британських танків, - важливо було, щоб військові попередньо навчились їх використовувати. Тож це буде дуже важливою частиною нашої роботи. Нам потрібно зробити все можливе, щоб сучасна зброя, яка потрібна Україні для боротьби з росіянами, була в наявності та потрапила до українців.

К.Л.: Питання про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму порушували у Конгресі, як резолюцію і як законопроект. Але поки ані Конгрес, ані Білий дім, здається, не бажають зробити такого визнання. Як ви думаєте, чому?

Очевидно, що були скоєні воєнні злочини та звірства проти українського народу. Ми не можемо допустити, щоб винні залишились безкарними

Дж.Ш.: Я не знаю. Нам потрібно обговорити це з Білим домом. Я думаю, є занепокоєння, що це заблокує будь-яку можливість перемовин з Росією в довгостроковій перспективі. Але насправді, важливішим є притягнення людей до відповідальності за воєнні злочини, скоєні в Україні. Коли я була в українській церкві в місті Манчестер (штат- Нью-Гемпшир - ред.) - це було одне із запитань, яке мені ставили присутні там люди. Що завадить Путіну зробити це знову? Що заважає іншим повторювати аналогічні злочини?

Притягнути їх до відповідальності за те, що вони зробили, це один із таких превентивних методів. Я мала можливість зустрітись із генпрокурором України разом із іншими сенаторами. Ми розмовляли про те, як ми можемо бути корисними у зборі необхідної документації, необхідних доказів, щоб просувати цю справу. Тому що, виходячи з усіх доповідей які я бачила, - є очевидним, що були скоєні воєнні злочини та звірства проти українського народу. Ми не можемо допустити, щоб винні залишились безкарними.

К.Л.: Якщо підсумовувати рік повномасштабного вторгнення Росії, як ви вважаєте, чи західні партнери зробили усе правильно? Чи є щось, що, на вашу думку, слід було зробити інакше?

Дж.Ш.: Легко робити висновки заднім числом. Ми завжди можемо повернутися назад і сказати: «Ох, якби ми зробили те чи інше». Я можу сказати, що після вторгнення в Крим у 2014-му році, я вже тоді підтримувала надання Україні летальної зброї, як і багато хто з нас у Конгресі.

Але, на жаль, адміністрація Обами та опозиція деяких наших європейських союзників перешкоджали цьому протягом дуже тривалого часу. Але я думаю, що тепер, переконавшись, що ми можемо виробляти необхідну зброю, забезпечувати Україну боєприпасами та усім, що потрібно, ми повинні надати все можливе, щоб підтримати ці військові зусилля.

Йдеться не лише про Україну. Йдеться про міжнародний світовий порядок, який говорить: одна країна не може просто вторгнутись на територію іншої

К.Л.: Які ваші очікування від цього року у контексті війни?

Дж.Ш.: Я сподіваюсь, що українці зможуть утримати Росію від захоплення своїх східних територій, і що вони зможуть не лише дати відсіч новому наступу, але й спланують власну атаку. Я сподіваюся, що вони отримають необхідні їм танки і поставки важливої для країни зброї продовжаться.

Минулої осені я мала нагоду зустрітись з кількома жінками в українській армії. Було дуже зворушливо поспілкуватись саме із ними, тому що більшість з них мали дітей, чоловіки більшості з них також воюють, а за дітьми доглядають родичі. Тим не менш, одна жінка сказала мені те, що я потім багато разів повторювала у своєму рідному штаті Нью-Гемпшир. Вона сказала: "Нам потрібна зброя для війни з росіянами сьогодні, щоб вам не довелося воювати завтра". І коли я повторюю своїм виборцям у Нью-Гемпширі її слова, вони це розуміють.

Вони розуміють, що поставлено на карту в цій війні. Йдеться не лише про Україну. Йдеться про демократію у всьому світі. Йдеться про міжнародний світовий порядок, який говорить: одна країна не може просто вторгнутись на територію іншої, тому що їй так захотілося. Мають бути наслідки таких дій. Ось, що тут поставлено на карту. Ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати український народ.

К.Л.: Що би ви хотіли сказати українцям сьогодні?

Дж.Ш.: Я дякую народу України за вашу мужність, за вашу стійкість, за вашу готовність прийняти бій з росіянами за всіх нас, за усі демократії в інших країнах. Ми хочемо й надалі підтримувати вас.

Раніше Голос Америки опублікував ексклюзивні інтерв'ю із сенатором-демократом Крісом Мерфі, а також із його демократичними колегами: сенатором Шелдоном Вайтгаузом та сенатором Діком Дурбіним.

Також, ми поспілкувались із санатором-республіканцем, співголовою Комітету з міжнародних відносин, Джимом Рішем та конгресменом-республіканцем Майком Лоулером.

Ексклюзивні інтерв’ю на тему року війни також опубліковані із співголовами українського конгресового кокусу конгресменом-демократом Майком Квіглі та конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатріком.

А також із 52-ю спікеркою Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі. Остання наголосила, що "Із жаху та розбитого серця народились героїзм та надія. Усі у захваті від надзвичайних людей України: які перед обличчям жахливих випробувань, відмовляються припиняти боротьбу за власну свободу".

Інші ексклюзивні матеріали дивіться незабаром в ефірі Голосу Америки та читайте на сайті. Зокрема, із конгресовими капеланами, які щотижня перед засіданням законодавців, читають молитву за Україну.

Дивіться відео ексклюзивного інтерв'ю із сенаторкою Джин Шагін: "Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю".

До США звернулися британські адвокати зі запитом про розслідування шейха ОАЕ за сприяння ухиленню від санкцій російських олігархів

Шейх Мансур бін Заїд Аль-Нахайян, віце-прем’єр-міністр ОАЕ (праворуч) з шейхом Тахнуном бін Заїдом аль-Нахайяном, радником з національної безпеки ОАЕ, під час прийому президента Сирії в Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати, 19 березня 2023 р. Фото Хамад Аль-Каабі/REUTERS

Британські адвокати, що діють від імені громадянина України, закликали уряд США розпочати розслідування щодо високопосадовця та члена правлячої родини Об’єднаних Арабських Еміратів за звинуваченнями в тому, що він міг допомагає російським олігархам в ухиленні від санкцій США, накладених на них унаслідок вторгнення в Україну.

Запит, який було оприлюднено 30 березня, адресовано Державному департаменту, Міністерству фінансів і Управлінню з контролю за іноземними активами (OFAC) і стосується шейха Мансура бін Заїда Аль-Нахайяна, заступника прем’єр-міністра Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ).

Шейх Мансур є одним з перших осіб країни, він є братом президента ОАЕ шейха Мохаммеда бін Заїда Аль-Нахайяна. Він одружений з донькою правителя Дубая шейха Мухаммеда бін Рашида Аль-Мактума. Нещодавно його призначили головою правління інвестиційної компанії Mubadala, державного інвестиційного фонду в 285 мільярдів доларів.

Адвокати вимагають санкцій проти самого шейха Мансура, якщо звинувачення підтвердяться

Запит подали британські адвокати Ріс Дейвіс і Бен Кіт від імені українського правозахисника, який не розкриває свого імені через побоювання за свою безпеку.

У повідомленні мовиться, що адвокати надали «широко задокументовані докази, які вказують на очевидне сприяння шейха Мансуру конкретно – та ОАЕ загалом – переказуванню активів російськими олігархами до ОАЕ».

Як повідомляють адвокати, вони надали свідчення того, що «значні статки, контрольовані російськими олігархами, які симпатизують президенту Путіну, багато з яких уже були під санкціями урядів США та Великої Британії, а також ЄС, були переказані до ОАЕ одразу після вторгнення в Україну в лютому 2022 року».

У повідомленні названо ім’я підсанкційного мільярдера і депутата Російської Думи Андрія Скоча, в числі цілого списку російських олігархів, які переказали активи до ОАЕ після того, як вони були включені до санкційного списку.

У сперпні 2022 року Департамент юстиції США виписав ордер на арешт літака Airbus A319 вартістю у понад 90 мільйонів доларів, який, за даними Вашингтона, належить Скочу, його також підозрюють у відмиванні грошей. Родина Скоча має металургійний бізнес, за даними журналу Форбс, він входив до 20-ти найбагатших росіян.

«Уряд США має розпочати розслідування, щоб з’ясувати, чи сприяв шейх Мансур цьому ухиленню від санкцій. Якщо буде встановлено, що він це робить, він сам може потрапити під санкції в рамках програми санкцій США», – мовиться у повідомленні про подання.

«Немає жодних сумнівів, що зараз ОАЕ є місцем, яке обирають росіяни, які перебувають під санкціями, щоб приховати свої активи, – сказав Ріс Дейвіс. – Ми просимо уряд США терміново розслідувати цю справу».

У повідомленні мовиться, що це перший такий запит, який було оприлюднено у США, і його було зроблено після візиту високопосадовця Міністерства фінансів США до ОАЕ в січні 2023 року.

Санкції проти урядовця дружньої країни є чутливим питанням, але важливо не робити винятків – колишній розробник санкцій

Наприкінці січня Брайан Нельсон, який опікується питанням санкцій у Міністерстві фінансів США, відвідав Оман, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і Туреччину, де він попередив урядовців, представників бізнесу та фінансових установ, що Вашингтон може позбавити їх доступу на американський ринок, якщо вони не дотримуватимуться санкційного режиму, накладеного на росіян через війну Росії проти України.

У коментарі для Голосу Америки попередній координатор політики санкцій, а нині провідни експерт Атлантичної ради Деніел Фрід сказав, що для успіху санкцій, потрібно забезпечити їхнє дотримання, незалежно від того, чи йдеться про союзників.

«Осіб, які ухиляються від санкцій, потрібно встановлювати та притягати до відповідальності. Як і виявляти і переслідувати тих, хто допомагає росіянам уникатии санкцій. Якщо ви не бажаєте цього робити, то ви несерйозно ставитесь до санкцій. Якщо ви робите виняток для когось із своїх союзників чи друзів, то ви не ставитеся до цього серйозно», – сказав Деніел Фрід.

Не коментуючи конкретно цю справу, він сказав, що «якщо високопоставлений чиновник навіть в дружньому уряді допомагає росіянам уникати санкцій, його потрібно попередити, що будуть наслідки».

Олігархи шукають шляхів для виведення грошей з-під санкцій

CША, Велика Британія, Європейський Союз та низка інших країн запровадили санкції проти російських компаній та осіб, які сприяють веденню російської війни проти України з лютого мигулого року. Це спонукало російських олігархів шукати шляхів виведення своїх капіталів з-під дії санкцій Заходу.

Як повідомляв Голос Америки, низка американських експертів називали Об’єднані Арабські Емірати та Туреччину серед країн, які російські багатії, пов’язані з режимом Путіна, використовують для уникнення санкцій.

У досліджені під назвою «Клептократична адаптація: наступні кроки в боротьбі з клептократією», презентацію якого наприкінці січня організував Національний фонд демократії (NED) у Вашингтоні, мовиться, що з початку війни ОАЕ та Туреччина стали «прихистком» для російських яхт і приватних літаків.

Обидві країни є стратегічно важливими для США ОАЕ – через те, що там розташовані американські та французькі морські бази, а Туреччина, яка є членом НАТО, відіграє важливу роль у Чорному морі, і її згода потрібна для того, щоб прийняти в НАТО Фінляндію та Швецію.

У матеріалі використано інформацію видання Forbes

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG