Спеціальні потреби

Літаючі автомобілі – вже не фантастика…


Транспортні засоби, якими можна пересуватися по дорозі і, одночасно, у повітрі асоціюються переважно з науковою фантастикою. Однак технічний прогрес може зробити це реальністю. Що більше, такі машини можуть стати доступні широкому загалу вже наступного року, завдяки експериментальній компанії в американському штаті Вісконсин, де розробляються моделі літаючих автомобілів.
Стів Сейнт походить із родини професійних авіаторів. Його батько служив пілотом у Південній Америці, де, як розповідає Стів, він провів більшість свого дитинства.

«Я виріс в амазонських джунглях Еквадору, де не було доріг. Там або літаєш, або помираєш».

Стів Сейнт – засновник компанії «Ай-Тек», що забезпечує високими технологіями людей у віддалених районах.

У пошуках транспорту, здатного перевозити із найскладніших місць на планеті, винахідник звернувся до давньої мрії людства: винайти літаючий автомобіль.

«Це, перш за все, автомобіль, але на якому можна і літати. Освоєння навичок пілота займає кілька годин», - пояснює Стів Сейнт.

На звичайній дорозі авто «Маверик», як назвав його винахідник, розвиває швидкість до150 кілометрів на годину. А коли розгортає крила, у вигляді парашута, і піднімається на висоту 100 метрів – то швидкість сягає 65 кілометрів на годину.

Це можливо і не так високо, і не так швидко. Втім Стів каже, що авто має великий потенціал і розраховане «на людей у прикордонних районах, гуманітарні місії…» , - і додає, - «але нам треба знайти комерційний ринок у США».

Ана Дітрик – директор виробництва авіакомпанії «Терафужа» вважає, що в Америці такий ринок вже є. Її фірма також випробовує літаючу машину, під назвою, «Транзишн», що у перекладі означає «перехід». Вона говорить:

«Ми хочемо показати, що платформа автомобіля здатна підніматися у повітря, їздити дорогою, згортати крила за менше хвилини, і при цьому вміщатися у гаражі».

І хоча їх модель усе ще вважається експериментальною концепцією, проблем із повітряним випробуванням у них не було.

Не підвів своїх винахідників і «Маверик», який успішно здійнявся у небо під час тестів.

Обидві машини дають надію вважати, що літаючі машини незабаром перейдуть з області фантастики у реалії повсякденного життя. Єдине, чим не дуже задоволені авіаційні ентузіасти, так це дизайном машини.

Джон Монет – засновник компанії «Сонекс» і розробник спортивних літаків із електричним двигуном каже:

«Вони ніколи не стануть справді гарними автомобілями, чи реально ефективними літаками».

Джон Монет вважає, що над концепцією літаючої машини ще треба багато попрацювати.

«Літаки будуються за іншими стандартами, ніж машини, і коли їх змішати, вийде щось дуже посереднє», - каже винахідник.

Однак Ана Дітрик із авіакомпаніф «Терафужа» не погоджується із цим:

«Нам здається, що ми дійшли компромісу, який відповідає потребам наших споживачів і водночас дозволяє робити більше – ніж з літаком чи машиною – як двома різними транспортними засобами».

Перша модель літаючої машини повинна з’явитися у продажі через 18 місяців. Її ціна - приблизно 200 тисяч доларів.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG