Спеціальні потреби

«Ісламська держава» оприлюднила відео страти американського журналіста


Бойовики угруповання «Ісламська держава» розповсюдили відеозапис, на якому, згідно з їх твердженнями, зафіксовано момент обезголовлення американського журналіста Джеймса Райта Фоулі.

Вашингтон пітвердив автетичність відеозапису убивства журналіста.

Джеймс Райт Фоулі перебував в Сирії, де співпрацював з американським виданням Global Post і висвітлював хід громадянської війни. Він пропав безвісти в листопаді 2012 року.

Відео в YouTube, назване «Послання Америці», включає кадри озброєного чоловіка у чорному одязі, який відрізає голову людині, яка стоїть на колінах посеред пустельної місцевості. Бойовик говорить англійською мовою з британським акцентом та ідентифікує себе як член «Ісламської держави». Він заявляє, що смерть Джеймса Райта Фоулі є прямим результатом американських бомбардувань позицій бойовиків у Іраку.

Влада США вже підтвердила, що відео справжнє і бойовики дійсно обезголовили Фоулі.

Сім'я Фоулі також підтвердила його загибель. Його мати Дайєн Фоулі написала на сайті в його підтримку: "Ми ніколи не пишалися Джимом більше, ніж зараз. Він віддав своє життя заради того, щоб розповісти світові про страждання сирійського народу". Від імені всієї своєї родини вона попросила викрадачів "зберегти життя решті заручників". "Як і Джим, вони ні в чому не винні. Вони не контролюють політику американського уряду щодо Іраку, Сирії або якоїсь іншої частини світу", - додала вона.

Угруповання ІД попередило, що якщо США не припинять бомбардування, то головорізи стратять ще одного американського журналіста, який перебуває у них в полоні, - Стівена Джоела Сотлоффа. Його життя залежить від "твого наступного кроку, президенте США Барак Обама", заявив на відео чоловік у масці, тримаючи полоненого, якого він представив як Солтоффа.

XS
SM
MD
LG