Актуально
- Голос Америки
Хто винуватий в можливому обвалі фондових ринків? - 10 пунктів від Business Insider

Середній рівень промислового індексу Доу Джонс впав на 831 пункт у середу, втративши 3,2 відсотки у цей день. Індекс Nasdaq та S&P 500 втратили 4 відсотки та 3,3 відсотки, відповідно.
Президент США Дональд Трамп пов'язав падіння з політикою Федерального резерву США.
"Проблема, як на мене, в (казначейських облігаціях) та Федеральному резерві", - сказав Трамп в коментарі Fox News. "Федеральний резерв з'їхав з глузду, не має причин для них це робити і я не щасливий з цього".
Падіння фондових ринків спостерігається також і на фондових ринках у світі. В Китаї Шанхайський індекс знизився на 5,2 відсотка. Практично всі європейські індекси втратили більше 1,5 відсотка в четвер. Британський індекс FTSE 100 втратив 1,6 відсотка у четвер.
Певна корекція ринків була очікуваною, адже період економічного зростання був достатньо тривалим. Економічне зростання тривало 10 років з часів кризи 2008 року. Однак, це не просто ефект маятника і корекція може перерости в тривале падіння.
Ось кого можна звинувачувати, якщо ця корекція призведе до спаду, за версією Business insider.
Президента Трампа за роздмухування світової торговельної війни.
Створення перепон для надходжень товарів з-за кордону і запровадження податки на послуги з інших країн може бути добрим в короткостроковій перспективі. Хто є не хоче захистити робочі місця в країні? Однак, в довгостроковій перспективі, внутрішнє виробництво стає дорожчим, імпорт стає більш дорогим, інфляція зростає і інвестори погіршують очікування в майбутньому.
Уряд Китаю та його схильність до крадіжки.
Торговельна війна розпочалась через те, що роками Китай дозволяв своїм компаніям красти західні технології, що становлять інтелектуальну власність. Роками Захід нічого не робив. Зрештою, адміністрація Трампа розпочала протистояння з Китаєм за його відкидання міжнародних норм. Тепер ми переживаємо наслідки, наголошує видання.
Уряд Китаю та його схильність до боргів.
Загальний борг Китаю сягає майже 320 відсотків ВВП країни, цитує Business Insider видання дані Pantheon Macroeconomics. В той же час, зростання ВВП сповільнилось. Роками уряд Китаю дозволяв урядовим установам та визначеним промисловим галузям накопичувати борги. З часом, зростання отримане в наслідок накопичення боргів сповільнилось. Тепер країна зіткнулась зі сповільненням економічного зростання та більшими боргами ніж 10 років тому. Інвесторам це не подобається і в результаті страждають фондові ринки Азії.
Венчурний капітал. Приватні оцінки створили непрозорий неліквідний ринок.
Збільшуються інвестиції до молодих компаній - "старт-апів". Проблема в тому, що такі інвестиції залучаються на приватних непрозорих ринках. Для зовнішніх інвесторів важко отримати інформацію про такі компанії. Прикладом такої компанії є Tesla. Це добре працює на зростаючому ринку. Однак, коли ринок падає, такі цінні папери важко продати.
Приватний капітал: кредити надаються компаніям, які вже мають значну заборгованість, що може призвести до повторення кризи "сміттєвий облігацій" 1990-х.
У світі видано на 2,5 трильйона доларів таких кредитів і це непокоїть Банк міжнародних розрахунків, Банк Англії. Credit Suisse також нещодавно написав своїм клієнтам, пояснивши чому він інвестує до цих боргових інструментів.
Торговці цінними паперами.
Багато людей в США та Британії мають пенсійні плани і вкладають частину своїх пенсійних заощаджень у цінні папери, зміни оцінки яких відповідають зміни оцінки руху популярних ринкових індексів, таких, наприклад, як S&P 500. Коли ринок починає падати, приватні інвестори можуть починати розпродавати ці цінні папери, що стимулює спадання на ринку.
Італію за нереформовану політику стосовно банків.
Італія є третьою за величиною економікою в Європі і 9-тою у світі. Однак, її банківська система має неякісні боргові портфелі, уряд Італії має суперечки з ЄС стосовно бюджету і країна може скоро зіткнутись з кризою.
Британію: через Брекзит 5-та економіка за величиною в світі залишилась без плану.
Ринки, що розвиваються (До цієї категорії належить також і Україна)
Ринки, що розвиваються мають зростаючу заборгованість, деноміновану в доларах і використали ці гроші для внутрішніх інвестицій. З посиланням долара, ці борги стають надто дорогими.
Ціна на нафту піднімається до 100 доларів за барель.
Кожен зайвий долар, який витрачений на спалення нафти, це долар не витрачений на щось найкраще деінде. Зростання нафти додає до інфляції.
Дивіться також: У Нью-Йорку узаконили третю стать в свідоцтві про народження
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум