Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес підвищив вимоги до виробників продуктів

Представники галузі охорони здоров’я США кажуть, що кожний шостий американець отримує серйозну хворобу через їжу. Щойно Конгрес США прийняв закон, який має на меті зменшити кількість захворювань. Новий закон закріплює більш жорсткі вимоги до виробників продуктів, за винятком малого бізнесу. Це свого роду поступка місцевим виробникам.

За останні кілька років, від хвороб, пов’язаних зі споживанням заражених яєць, арахісового масла та інших продуктів постраждали сотні людей у десятках штатів, що привернуло до цієї проблеми увагу широкого загалу.

Коли їй було дев’ять, Райлі Густавсон з’їла шпинат, який був заражений кишковою паличкою. Все почалося з болі в кишківнику та діареї, а потім її стан швидко погіршувався. У неї був один з найтяжких з принаймні 200 випадків захворювання у США під час спалаху хвороби у 2006-му році.

Стан Райлі був настільки серйозним, що їй відмовили нирки. Врятувала її лише операція. Нирки довелося пересадити.

Новий закон має зменшити ризик масових захворювань людей через споживання заражених продуктів. Експерти кажуть, що це прийняття закону є кардинальною зміною механізму урядового контролю за безпекою продуктів харчування.

Замість того, щоб чекати нового спалаху, а вже потім вилучити небезпечний продукт з обігу, Адміністрація з контролю за харчами та ліками тепер вимагає від виробників вжити необхідних заходів, щоб зменшити ризик зараження продуктів ще до того, як вони потраплять на ринок.

Експерти додають, що після того як навіть невелика партія заражених продуктів потрапить на ринок, через розгалужену систему дистрибуції хвороба може поширитись на значні території. Саме таким чином спалахнула інфекція у 2006-му році, коли заражений шпинат під час перевезення змішали з незараженим.

Ускладнює боротьбу за безпеку продуктів харчування таке явище, як зростання популярності продуктів вирощених місцевими виробниками. Кількість ринків, де споживач може купити продукцію безпосередньо у місцевого фермера за останнє десятиріччя у США майже подвоїлась. На сьогодні їх понад шість тисяч по всій країні.

Однак експерти кажуть, що місцеві продукти несуть такі ж ризики для здоров’я, щоправда постраждати від спалаху хвороби на маленькій фермі може менша кількість людей.

Малі фермери стривожені, що правила, які регулюватимуть діяльність великих корпорацій, знищать місцевих виробників. Представник національної коаліції сільського господарства Сьюзан Пролман каже:

«Однаковий підхід до всіх просто знищить малі ферми та господарства, чи зробить неможливим для них на місцях виробляти здорові та свіжі продукти, на які є споживчий попит».

Підтвердженням того, наскільки популярним стало місцеве виробництво є той факт, що новий закон не розповсюджуватиметься на малі господарства, розмір яких не перевищує певної позначки, і які продають свою продукцію лише на місцевих ринках.

Це, Том О’Браєн, юрист продовольчо-торговельної групи Асоціація маркетингу продуктів харчування, називає помилкою:

«Існує припущення, що є два окремих ринки збуту – один для великих виробників, другий – для малих. Коли йдеться про свіжі овочі та фрукти – це єдиний, інтегрований ринок».

Як зауважує О’Браєн все більше і більше мереж великих супермаркетів та ресторанів купляє у місцевих фермерів. Відтак, споживачі не знатимуть, чи продукти, які вони купляють будуть захищені новим законом.

Втім, більшість експертів позитивно оцінили закон, сподіваючись, що відтепер кількість захворювань від неякісної чи зараженої їжі в країні зменшиться.

Всі новини дня

США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (ліворуч) та президент США Джо Байден на зустрічі в Токіо. 24 травня 2022 р.

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».

Це глобальна проблема.
Джо Байден

«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.

З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.

Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.

Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.

Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.

«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.

Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».

Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».

Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.

Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.
Фуміо Кісіда

«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».

Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG