Спеціальні потреби

Конгрес підвищив вимоги до виробників продуктів


Представники галузі охорони здоров’я США кажуть, що кожний шостий американець отримує серйозну хворобу через їжу. Щойно Конгрес США прийняв закон, який має на меті зменшити кількість захворювань. Новий закон закріплює більш жорсткі вимоги до виробників продуктів, за винятком малого бізнесу. Це свого роду поступка місцевим виробникам.

За останні кілька років, від хвороб, пов’язаних зі споживанням заражених яєць, арахісового масла та інших продуктів постраждали сотні людей у десятках штатів, що привернуло до цієї проблеми увагу широкого загалу.

Коли їй було дев’ять, Райлі Густавсон з’їла шпинат, який був заражений кишковою паличкою. Все почалося з болі в кишківнику та діареї, а потім її стан швидко погіршувався. У неї був один з найтяжких з принаймні 200 випадків захворювання у США під час спалаху хвороби у 2006-му році.

Стан Райлі був настільки серйозним, що їй відмовили нирки. Врятувала її лише операція. Нирки довелося пересадити.

Новий закон має зменшити ризик масових захворювань людей через споживання заражених продуктів. Експерти кажуть, що це прийняття закону є кардинальною зміною механізму урядового контролю за безпекою продуктів харчування.

Замість того, щоб чекати нового спалаху, а вже потім вилучити небезпечний продукт з обігу, Адміністрація з контролю за харчами та ліками тепер вимагає від виробників вжити необхідних заходів, щоб зменшити ризик зараження продуктів ще до того, як вони потраплять на ринок.

Експерти додають, що після того як навіть невелика партія заражених продуктів потрапить на ринок, через розгалужену систему дистрибуції хвороба може поширитись на значні території. Саме таким чином спалахнула інфекція у 2006-му році, коли заражений шпинат під час перевезення змішали з незараженим.

Ускладнює боротьбу за безпеку продуктів харчування таке явище, як зростання популярності продуктів вирощених місцевими виробниками. Кількість ринків, де споживач може купити продукцію безпосередньо у місцевого фермера за останнє десятиріччя у США майже подвоїлась. На сьогодні їх понад шість тисяч по всій країні.

Однак експерти кажуть, що місцеві продукти несуть такі ж ризики для здоров’я, щоправда постраждати від спалаху хвороби на маленькій фермі може менша кількість людей.

Малі фермери стривожені, що правила, які регулюватимуть діяльність великих корпорацій, знищать місцевих виробників. Представник національної коаліції сільського господарства Сьюзан Пролман каже:

«Однаковий підхід до всіх просто знищить малі ферми та господарства, чи зробить неможливим для них на місцях виробляти здорові та свіжі продукти, на які є споживчий попит».

Підтвердженням того, наскільки популярним стало місцеве виробництво є той факт, що новий закон не розповсюджуватиметься на малі господарства, розмір яких не перевищує певної позначки, і які продають свою продукцію лише на місцевих ринках.

Це, Том О’Браєн, юрист продовольчо-торговельної групи Асоціація маркетингу продуктів харчування, називає помилкою:

«Існує припущення, що є два окремих ринки збуту – один для великих виробників, другий – для малих. Коли йдеться про свіжі овочі та фрукти – це єдиний, інтегрований ринок».

Як зауважує О’Браєн все більше і більше мереж великих супермаркетів та ресторанів купляє у місцевих фермерів. Відтак, споживачі не знатимуть, чи продукти, які вони купляють будуть захищені новим законом.

Втім, більшість експертів позитивно оцінили закон, сподіваючись, що відтепер кількість захворювань від неякісної чи зараженої їжі в країні зменшиться.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG