Спеціальні потреби

Росія не бачить в Україні приводів для занепокоєння Заходу


Росія не побачила, чому Захід має турбуватись про Україну
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Росія не побачила, чому Захід має турбуватись про Україну

Джон Керрі був першим зі світових лідерів, хто скасував свій візит до Києва на саміт ОБСЄ
У четвер та в п’ятницю у Києві має пройти планова зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Таким чином добігає кінця головування України в організації, до якої входить п’ятдесят сім країн світу і місією якої є підтримка безпеки в регіоні та розвиток поваги до прав людини, захист меншин і сприяння демократії. Але не виключено, що саме події в Україні стануть основною темою цього саміту.

Брутальний розгін мирних демонстрантів та побиття десятків журналістів є серйозним порушенням принципів ОБСЄ щодо свободи зборів та висловлювань.

Про це заявив сенатор Бен Кардин, який очолює Гельсінську комісію в американському Сенаті – представництво ОБСЄ. Він закликав міністрів країн-членів ОБСЄ не бойкотувати зустрічі в Києві, а використати міжнародну присутність для підтримки демократії в Україні. Українську ж владу, з поваги до прав людини, він закликав вдатися до негайних кроків з виконання своїх обов’язків як члена ОБСЄ.

А саме – розслідувати та покарати міліцію і бандитів, які застосували силу до мирних демонстрантів, та підтвердити, що право на мирні зібрання та свобода слова є захищеними.

Державний секретар США Джон Керрі був першим зі світових лідерів, хто скасував свій візит до Києва на саміт ОБСЄ. Замість нього, у Київ відбула його заступниця Вікторія Нуланд. Про те, що Україна не лише не дотримується принципів ОБСЄ, але й не виконує взяті на себе зобов’язання і пріоритети при головуванні в цій організації, зокрема щодо захисту свободи ЗМІ, заявив посол США в ОБСЄ Деніель Баєр. Він запропонував обговорити ситуацію в Києві на міністерській зустрічі.

Я не знаю, навіщо генеральний секретар НАТО пан Фог Расмуссен відповідає на запитання, чи може Росія ввести війська на Україну, не знаю, навіщо ставляться такі запитання.
Сергій Лавров
А от російські лідери не вважають, що міжнародним лідерам є що сказати щодо ситуації в Україні. Перебуваючи в Брюселі, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав те, що відбувається у Києві, виключно внутрішньою справою України, і висловив здивування заявою НАТО:

«Я не знаю, навіщо НАТО приймає такі заяви. Я не знаю, навіщо генеральний секретар НАТО пан Фог Расмуссен відповідає на запитання, чи може Росія ввести війська на Україну, не знаю, навіщо ставляться такі запитання. І, на мою думку, це створює збочену картину, і подібного роду сигнали в деяких збочених запалених мізках можуть викликати зовсім неправильне розуміння того, що відбувається».

«Ми виходимо з того, що це внутрішня справа України».

Прем’єр міністр Росії Дмитро Медведєв також публічно продемонстрував повну нейтральність. Під час зустрічі з першим віце-прем’єром України Юрієм Бойком у Москві він наголосив, що хотів би бачити Україну стабільною:

«Ми уважно стежимо, що відбувається у вашій країні. Це внутрішня справа самої України, хоча звичайно, дуже важливо, щоб була стабільність і порядок».

Українська ж опозиція просить Європу стати посередником між українською владою та опозицією, а також закликає Європу допомогти режиму Януковичу почути голос свого народу шляхом введення персональних санкцій проти урядовців, включно з замороженням рахунків, нерухомості та бізнесу за кордоном.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG