Спеціальні потреби

Янукович створив умови для свого політичного фіаско - експерт "Дому свободи"


Відмова українського уряду від зближення з ЄС викликає у Домі Свободи велике занепокоєння
У Домі Свободи вважають, що головне протистояння в Україні відбувається у площі боротьби за цінності поваги до прав людини та демократії, яких прагнуть протестуючі на вулицях українських міст.

Сузан Корк відповідає у правозахисній організації Дім Свободи за Євразійський регіон. За її словами, Україна займає в її серці особливе місце, оскільки займатися програмами демократичного розвитку у регіоні її надихнула Помаранчева революція. У Домі Свободи, каже вона, вражені масовою відповіддю українців на рішення уряду зупинити підготовку до підписання Угоди з ЄС:

«Нас дуже надихнуло те, що сотні тисяч людей вийшли на вулиці, аби боротися за краще майбутнє своєї країни. Це те, що мене вражає в українцях, – вони готові боротися за своє майбутнє».

Відмова українського уряду від зближення з ЄС викликає у Домі Свободи велике занепокоєння. Директор євразійських програм Дому Свободи Сузан Корк продовжує:

«Дім Свободи вважає, що Україна втрачає велику можливість. Демократичні прагнення людей, уся робота, яка пішла на підготовку підписання Угоди про асоціацію з ЄС – від усього цього зараз відмовляються».

Янукович створив свою власну кризу. Він перетворив Тимошенко на мученицю, підняв статус її питання, одночасно заграючи з Росією
Корк вважає, що в цій ситуації може програти не лише українське громадянське суспільство, а й російське. Адже йому продемонстрували, що західний світ не може протистояти натиску з боку російської влади. І це стало можливим, говорить вона, через невдалі політичні маневри президента Януковича:

«Я думаю, що він створив умови для свого політичного фіаско. Може йому здавалося, що він може безконечно грати в політичні ігри – грати на різниці в позиціях ЄС та Росії. Багато людей в його уряді та багато великих підприємців бачать майбутнє України з Європою, а не з Росією. Він створив свою власну кризу. Він перетворив Тимошенко на мученицю, підняв статус її питання, одночасно заграючи з Росією. Він поставив себе у дуже складну політичну ситуацію, у тому числі послабивши свою позицію по відношенню до Росії».

У США вже відбулось 8 Євромайданів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
За словами Корк, Європейський Союз зробив все що міг, аби підписати Угоду про асоціацію з Україною:

«Я думаю, що ЄС був навіть занадто гнучким з Україною. Підписання угоди з ЄС вимагало здійснення чималої кількості кроків, задоволення певних умов. Євросоюз має право бути розчарованим Україною. Він вклав багато часу та зусиль в цю країну і тепер Україна відмовляється в останній момент від чогось, чого хочуть люди, які вийшли на протести, щоб заявити про свої бажання!»

У Домі Свободи все ще сподіваються, що відмова від продовження процесу євроінтеграції не є остаточним рішенням, і що українці продовжуватимуть йти шляхом до європейських цінностей, поваги до прав людини та демократії. Особисто, Сузан Корк сподівається, що Україна знову, як і дев’ять років тому, стане позитивним зразком для пострадянського регіону.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

XS
SM
MD
LG