Спеціальні потреби

Варел Фрімен: «Відсутність ринкових цін на енергію в Україні гальмує інвестиції у нові джерела енергії»


Варел Фріман

У понеділок глава українського уряду Микола Азаров сказав, що Київ переконав Москву переглянути невигідні для України контракти на поставку російського газу, підписані у 2009-му році. Також він повідомив, що країни домовилися про створення тристороннього консорціуму за участю Євросоюзу. Це ж підтвердив сьогодні і голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, але зазначив, що до досягнення остаточної домовленості діє довгостроковий контракт на період до 2019-го року.

У цей же час МВФ відмовив Україні у видачі наступного траншу кредиту, вимагаючи до кінця 2011-го року підвищити тарифи на газ для населення. На прес-конференції у середу у Києві віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що рішення про підвищення ціни на газ ще не ухвалено, а сили уряду спрямовані на те, щоб знизити ціну газу для України загалом.

«Голос Америки» поцікавився в першого віце-президента Європейського банку реконструкції і розвитку Варела Фрімена щодо того, чому, Україна мусить дослухатися порад МВФ та піднімати ціну на газ для населення.

«Я вважаю, що цього вимагає ринок. Викривлення ринкових цін як правило має значні і непередбачувані наслідки. У випадку України та інших країн, де ціни на газ для споживачів штучно підтримуються на низькому рівні, наслідком є те, що енергії витрачається більше, ніж потрібно. Таким чином на платників податків покладається більший тягар з фінансування енергії та виплати субсидій. У разі переходу на ринкові ціни, ціна, яку платять окремі люди, буде перерозподілена, а загальна ціна, яку платить суспільство, буде меншою. Також у випадку України відсутність ринкових цін на енергію гальмує інвестиції в нові джерела енергії, і в модернізацію газотранспортної системи», – зазначає Фрімен.

XS
SM
MD
LG