Спеціальні потреби

Актуально

Єврокомісар Фюле занепокоєний «вибірковим правосуддям» в Україні

Єврокомісар Штефан Фюле

Кримінальне законодавство не повинно використовуватись у політичних цілях. Про це заявив член Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, що перебуває з візитом в Україні.

Єврокомісар, що вивчає ситуацію на місці для формування офіційної позиції Брюсселя в «українському питанні», повторив свій головний меседж під час численних зустрічей, проведених у Києві.

Стурбованість арештами опозиціонерів Фюле висловив, зокрема, під час робочого обіду з лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко. Як повідомляє офіційний сайт Тимошенко, єврокомісар підтримав екс-прем’єра, наголосивши на неприпустимості вибіркового застосування правосуддя щодо політичних опонентів влади.

Застереження щодо «вибіркової юстиції» пролунали також на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.

«Я ще раз хочу сказати про необхідність забезпечення того, щоб кримінальне законодавство не використовувалося в політичних цілях, а принципи чесного, справедливого і незалежного правового процесу повністю дотримувалися», – заявив європейський комісар.

Він додав, що поділяє думку США і ФРН про те, що «вибіркова юстиція» практикується в Україні. «Я поділяю таке враження», – сказав Фюле, відповідаючи на запитання журналістів. Єврокомісар повідомив також, що порушив цю тему на зустрічі з президентом України. Однак той, за словами Фюле, «пояснював, що про вибіркову юстицію в цьому випадку не йдеться».

Більше того, Віктор Янукович доповів європейському гостю про демократичні досягнення. Як мовиться на сайті глави держави, говорячи про підсумки 2010 року для України, президент відзначив: «На європейському напрямі ми зробили багато, щоб налаштуватися на послідовну роботу, яка має на меті... утвердити свободу й демократію».

Представники влади під час зустрічей з Фюле наголошували на прагненні України зблизитися з Євросоюзом, зокрема домовитись про запровадження безвізового режиму і зони вільної торгівлі. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко повідомив, що в Україні створюють координаційну комісію з виконання плану дій щодо безвізового режиму з ЄС. Віце-прем’єр Андрій Клюєв висловив сподівання, що безвізовий режим з Євросоюзом набере чинності вже до початку футбольного чемпіонату Євро-2012. А прем’єр Микола Азаров заявив, що розраховує на завершення вже до літа 2011 року переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Своєю чергою, представник Єврокомісії запевнив українську владу: Брюссель підтримує Київ на шляху зближення з Євросоюзом. При цьому єврокомісар знову підкреслив: поглиблення стосунків України з ЄС прямо залежать від того, чи буде в країні забезпечена демократія, права людини, свобода слова і зібрань. Як наголосив Фюле, питання демократії є принциповим, і жодні компроміси тут неможливі. «Є одне питання, в якому ми не можемо погодитись ні на які компроміси – це невідповідність нашим спільним цінностям», – сказав європейський посланець.

Нагадаємо: Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле перебуває з візитом у Києві 10-11 січня. Це вже четвертий приїзд Фюле в Київ за останні десять місяців. У ході візиту планувалося обговорення відносин України і Євросоюзу в 2011 році, а також вивчення політичної ситуації, пов’язаної з утисками представників української опозиції. Раніше Європарламент у своїй резолюції від 25 листопада 2010 року висловлював занепокоєння згортанням демократії в Україні.

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG