Спеціальні потреби

На саміті G7 говоритимуть про Україну і нові санкції проти Росії


Стівен Гарпер: Путін мислить категоріями Холодної війни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Стівен Гарпер: Путін мислить категоріями Холодної війни. Відео

Cитуація в Україні та відповідь міжнародної спільноти на російську агресію буде однією з тем саміту «Велиої сімки», що починається цими вихідними в Німеччині.

Лідери G7 перебуватимуть і працюватимуть у курортній місцевості на південь від Мюнхена. Для охорони, на допомогу поліції залучені військові, з огляду на демонстрації подібні до тих, що відбувалися у Мюнхені в четвер. Активісти обіцяють бути особливо гучними та помітними під час саміту і деякі з них розбили намети якомога ближче до місця події.

Минулого року саміт проходив у Брюсселі, хоча планувалося зустрітися у російському Сочі. Але анексія Росією Криму змінила плани.

Джонатан Еял з Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень у Лондоні каже, що міжнародна спільнота не може не реагувати на дії Москви.

«Головне питанням щодо Росії, чи йдеться просто про конфлікт довкола України, чи ми спостерігаємо щось глибше – наступ на територіальний статус-кво у Європі».

Ніби для підкреслення серйозності ситуації саме у ці дні на сході України відбулися нові запеклі бої сепаратистів, яких підтримує Росія, з українською армією.

Прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер звинуватив президента Путіна у мисленні категоріями «холодної війни» і нагадав, що Росія поновила польоти стратегічних бомбардувальників над північною Атлантикою ще до війни в Україні.

Але навіть у цих умовах деякі західні дипломати залишають Москві шлях до нормалізації ситуації.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр каже, що не зацікавлений, щоб у майбутньому «Велика сімка» залишалася лише сімкою:

«Для скорочення були причини – насамперед порушення Росією міжнародних законів. Але поглянувши на світ ми бачимо, що Росія нам потрібна, як конструктивний партнер у вирішенні багатьох конфліктів, особливо на Близькому Сході, звідки я повернувся минулими вихідними».

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Київ сподівається від G7 додаткового тиску на Росію, включно з можливим посиленням санкцій.

На саміті також будуть обговорювати інші глобальні проблеми, зокрема напруженість у Південно-Китайському морі, де Пекін намиває острови і посилює присутність в регіоні з ключовими морськими транспортними шляхами.

І це на додаток до криз в Іраку, Сирії, Ємені та Лівії і довготермінових проблем з світовою економікою та глобальними змінами клімату.

Лейла Талані з лондонського Королівського коледжу каже, що в останні роки «Велика сімка» набрала ваги, але її вплив у розв’язанні світових проблем не дуже великий.

«Для мене проблема в тому, що я не бачу «Велику сімку», як орган, що схвалює якісь рішення. Отже якщо вони порушують якусь проблему це добре для засобів масової інформації. Але чи вони впливають на щось, - це вже інше питання».

Попри це навіть критики визнають, що G7 залишається однією з небагатьох організацій, що об’єднує вузьке коло впливових країн зі спільними інтересами й принципами.

Дивіться також: Ексімбанк США може допомогти Києву зменшити залежність від РФ – сенатор

Роберт Менендес: ЕксІмбанк США може допомогти Києву послабити залежність від Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG