Спеціальні потреби

У центрі саміту G8 2012 стоятиме економічна криза у Європі


Проблеми економічної кризи у Європі будуть серед головних тем зустрічі лідерів найпотужніших економік світу, які наприкінці цього тижня зберуться на саміт Групи восьми у позаміській резиденції президента США Кемп-Девіді, що поблизу Вашингтона.

На саміт прибуває новообраний президент Франції Франсуа Олланд, після чого він відвідає Білий дім. Втім більшість аналітиків не передбачають запровадження ґрунтовних змін в економічній політиці Європи. Так само мало хто очікує, що США підтримають будь-який новий план економічного порятунку економік проблемних європейських країн.

Саймон Джонсон з Інституту імені Пітерсона:

«Американська економіка сама виглядає не достатньо невпевнено. Темпи економічного одужання поки що повільні. Якщо в одній з європейських країн станеться чергова криза, почнеться коливання фінансових ринків, від того постраждає передвиборча кампанія Обами».

Один з лідерів G8 в Кемп-Девід не приїде. Новообраний президент Росії Володимир Путін заявив, що через зайнятість у процесі формування уряду залишиться у Москві. Замість нього у зустрічах братиме участь новий прем’єр-міністр - Дмитро Медведєв.

Інше важливе питання на порядку денному – харчова криза в Африці. Очікується, що президент Обама оголосить план розвитку сільськогосподарського сектора на африканському континенті. Він запросив лідерів Беніну, Ефіопії, Гани та Танзанії взяти участь в обговореннях.

Спіробітник Центру міжнародних та стратегічних досліджень Кристин Веддінґ вважає, що харчова безпека насправді стала одним з ключовим елементів зовнішньої політики адміністрації Обами.

«Запросивши на саміт чотирьох африканських лідерів, президент Обама демонструє, як багато США інвестує у вирішення цієї проблеми, і наскільки успішними є ці проекти»,- зазначила Веддінґ.

Адміністрація Обами у 2009 році пообіцяла виділити три з половиною мільярда доларів протягом трьох років на проекти розвитку сільського господарства у світі та вирішення проблеми харчової безпеки у довготривалій перспективі.

Веддінґ каже, що під час саміту США шукатимуть партнерів для втілення цих проектів. Кілька лідерів Великої вісімки, після зустрічі у Кемп-Девіді, вирушать у Чикаго, де візьмуть участь у саміті НАТО.

XS
SM
MD
LG