Спеціальні потреби

Актуально

Начальник служби безпеки Конгресу назвав бійку українських депутатів ганьбою

Остання бійка в українському парламенті викликала чергову шокову реакцію на Заході. За застосуванням кулаків та підручних предметів українськими законодавцями у залі парламенту спостерігали телеглядачі багатьох каналів у США. Особливу реакцію це викликало ще й тому, що в американському Конгресі щось подібне траплялось сто років тому. Як вдається забезпечувати порядок на Капіталійському пагорбі розповів Теренс Ґейнер – начальник служби безпеки американського Конгресу.

Ґейнер, поліцейський з 20-річним стажем, керує службою безпеки Сенату уже шість років поспіль. Майже 50 тисяч правоохоронців, що знаходяться у його підпорядкуванні, забезпечують порядок у законодавчому органі США. За словами пана Ґейнера, сьогодні його робота не складна. Хоча після терористичних атак на США 11 вересня на Капітолійському пагорбі траплялись напади і навіть вбивства, Ґейнер каже, що останнє серйозне непорозуміння між самими законодавцями тут зафіксоване сто років тому:

«Багато, багато років у Сенаті не вибухала серйозна бійка. Остання, яку я згадаю, була під час Громадянської війни у США у старому залі Сенату. Один із сенаторів сказав щось образливе про члена Палати представників і брат цього законодавця прийшов і побив його палкою майже до смерті. Але такі випадки – це надзвичайна рідкість і моя робота, як керівника служби безпеки, надзвичайно проста».

Пан Ґейнер запоруку порядку бачить у повазі та толерантності законодавців один до одного. Під час виступів чи дискусій у залі засідань вони звертаються один до одного через модератора:

«Вони мусять спілкуватись за посередництвом головуючого. Навіть, якщо вони ведуть діалог щодо певного законопроекту, вони звертаються до головуючого і просять у нього дозволу задати запитання іншому законодавцю. Вони насправді не спілкуються один з одним напряму. Я мушу визнати, що вони можуть бути дуже емоційними , що можна побачити по їх обличчю і почути в голосі. До того ж між ними значна фізична відстань – демократи та республіканці сидять по різні боки зали засідань. Це допомагає їм зберігати надзвичайну повагу один до одного та до самого законодавчого процесу», – зазначає Теренс Ґейнер.

Що ж до самого прийняття законів, то це процес не простий. Він вимагає тривалих дискусій та компромісів. Достатньо голосу одного сенатору, аби зупинити ухвалення того чи іншого закону. Так що члени Конгресу змушені домовлятись між собою.

«Коли ви змішуєте емоції, швидкі рішення, незадоволення, злість і навіть трохи ненависті, тоді люди починають застосовувати кулаки, що тут для нас є неприйнятним», – каже Ґейнер.

Американського стража порядку просто шокували кадри бійки в українському парламенті. Спостерігаючи за рукоприкладством народних депутатів України, пан Ґейнер зазначив, що охоронці правопорядку у парламенті очевидно не виконали своєї роботи, допустивши до бійки, за що мусять відповідати. До того ж мають існувати правила та процедури, які б не допустили до таких дій – каже американський правоохоронець. Саму ж поведінку парламентарів він назвав ганьбою. Законодавці, каже Теренс Ґейнер, повинні показувати приклад суспільству:

«Особи на виборних посадах та поліцейські, особливо, не повинні себе так вести. Ганьба їм».

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG