Спеціальні потреби

Ціни на бензин у США зростають через аварії на нафтопереробних заводах


Останній місяць літа приніс американцям неприємні новини. Ціни на бензин на заправках підскочили і експерти прогнозують що цей процес триватиме. Американські економісти очікували подорожчання бензину. Можливою причиною називали зростання світових цін на нафту через проблеми з Іраном чи збільшення споживання нафти у Китаї. Але виявилося, що експертам не потрібно було шукати пояснень далеко за межами країни.

Пожежа на нафтопереробному заводі біля Сан-Франциско в понеділок наглядно продемонструвала проблеми у нафтопереробному секторі США. Застаріле обладнання і надмірне навантаження спровокували останнім часом аварії одразу на кількох нафтопереробних заводах у США.

Чим вище піднімалися темні хмари від пожежі над Сан-Франциско, тим більша паніка охоплювала енергетичних трейдерів, а з нею росли ціни на заправках.

За останнє десятиліття у США закрилося 34 нафтопереробні підприємства. А ті, що залишилися, змушені переробляти в середньому на півтора мільйона барелів більше. Тому кожна подібна аварія суттєво впливає на внутрішній ринок нафтопродуктів у США і штовхає ціни в гору.

Ринок нафтопродуктів у США об’єднаний у складну взаємозалежну систему. Переробний завод Шеврон, де спалахнула пожежа, постачає 15% бензину у штаті Каліфорнія. Завезти бензин з інших штатів складно, оскільки у Каліфорнії діють особливі екологічні стандарти якості бензину. А як тільки ціни починають рости в одній частині країни, це ж саме відбувається і в інших регіонах.

Оглядачі кажуть, що в підсумку за всі проблеми нафтових гігантів платять споживачі. У коментарі для преси представник групи американських нафтотрейдерів заперечив, що хтось свідомо провокує перебої з бензином.

Але якою б не були причини, експерти переконані, ціни на бензин у США триматимуться високими щонайменше місяць. А може і зростатимуть далі. Усе залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація у світі, і чи не буде нових аварій на нафтопереробних заводах США.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG