Спеціальні потреби

Актуально

«Дивно, що Україна не перекрила енерготранзит раніше». Реакції експертів на призупинку транзиту газу

Архів. 7-го жовтня 2015 року працівник української АЗС Воловець на заході України керує клапаном. (AP Photo/Павло Паламарчук).

11 травня оператор газотранспортної системи України заявив про форс-мажор через перекриття поставок газу на окупованій території . "Був зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу “Союз” в газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей. Фактично мова йде про крадіжку газу та неможливість ОГТСУ нести відповідальність за збереження транзитних обсягів. Внаслідок фактів прямого втручання окупантів у режими роботи української ГТС ОГТСУ був змушений оголосити форс-мажор по точці “Сохранівка”, - йдеться в повідомленні Оператора ГТС України.

Вперше з вторгнення Росії до України, війна в Україні торкнулась транзиту газу до Європи, твітує оглядач Bloomberg Хав'єр Блас.

CNBC цитує британського аналітика Тімоті Еша, який дивується, що Україна не перекрила енерготранзит раніше, після того як "сама Росія вдарила по резервуарам палива та поставкам".

Теперішня зупинка стосується третини транзиту газу через Україну, вказують в "Нафтогазі". Більшість газу може бути переспрямовано через інші газопроводи, наводить АР слова аналітика Rystad Energy Жонкян Луо. Хоча наразі призупинка газотранзиту не має значного впливу, але це може бути сигналом майбутніх ускладнень, вважає Луо.

"Газпром" заперечив можливість переспрямування потоків газу з "Сохранівки" до "Суджи". В Операторі ГТСУ все ж, заявили, що таке переспямування можливе і вже відбувалось.

У статті виокристано матеріали CNBC, AP.

Дивіться також: Законопроект про ленд-ліз для України, зупинка поставок газу з РФ до Польщі та Болгарії - деталі. Відео

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG