Спеціальні потреби

Ґейтс: візит має на меті запобігти конфліктові на Корейському півострові


Міністр оборони США Роберт Ґейтс у Японії

Міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс заявив, що Південна Корея має право вдатися до відплатних дій в разі нової атаки з боку Північної Кореї, але що він намагається запевнити, що це не буде необхідним.

Міністр Ґейтс зробив таку заяву після зустрічей у четвер з високопоставленими особами в Японії, яка є другою зупинкою в його відвідинах чотирьох азійських країн. У п’ятницю пан Ґейтс відбуде до Південної Кореї.

На запитання, чи Сполучені Штати мали б застереження , якби Південна Корея здійснила повітряний удар проти КНДР, Ґейтс відповів, що кожна країна має право «захищати себе в разі неспровокованої атаки». Однак він додав, що в центрі його розмов цього тижня в Китаї і Японії було те, як «запобігти новій провокації».

Сполучені Штати закликали Японію відігравати більшу роль в обороні Південної Кореї з часу, коли в листопаді минулого року КНДР здійснила артилерійську атаку на південнокорейський острів Йонпхендо.

Цього тижня міністр оборони Японії Тосімі Кітазава відвідав Сеул для обміркування питання двох угод про військову співпрацю. Це були б перші такі угоди з часу, коли Японія закінчила окупацію Кореї у 1945 році.

XS
SM
MD
LG