Спеціальні потреби

Не Амстердам. Кремль не бачить проблеми у забороні "гей-пропаганди"

  • Голос Америки

Кирил Калугін – гей-активіст із Санкт-Петербургу - вирішив випробувати на практиці дію нового закону про заборону гей-парадів. Для цього він обрав День десантника та вийшов на площу перед Ермітажем.

«Бути геєм у Росії взагалі дуже небезпечно. Особливо коли ти не приховуєш цього, і ще є активістом», - заявив Кирил.

Кирил виступає проти нещодавно прийнятого в Росії закону про заборону гей-пропаганди серед неповнолітніх.

Віталій Мілонов, голова Законодавчого зібрання Санкт-Петербургу, яке знаходиться в декількох кварталах від Ермітажу, називає виступ Калугіна спробою привернути до себе увагу.

Мілонов - ініціатор і автор закону про гей-пропагнду - тепер очолює всеросійську кампанію проти прав ЛГБТ-спільноти:

«У нас немає права називати одностатеві союзи шлюбом. По закону божому сім’я - це союз між чоловіком та жінкою. Перше суспільство на Землі бере свій початок від Адама і Єви, двох індивідуумів, які створили сім’ю».
Дискримінація на основі сексуальної орієнтації існує. І взагалі, в Росії зараз дуже великі проблеми із правами людини. Мені здається, що до тих пір поки Путін при владі, вони не будуть вирішуватись
Кирил Калугін, гей-активіст

Алла Кузьміна, студентка бізнес-факультету Санкт-Петербурзького державного університету. Вона не цікавиться проблемами гей-союзів. Вона каже, що росіяни проти парадів подібних до тих, які проходять в Амстердамі:

«Якщо ви хочете бути геєм – будьте ним. Але не потрібно розгулювати у спідній білизні під моїми вікнами на очах у мого 5-літнього сина».

Лілія Шевцова із Московського Центру Карнеґі говорить, що Кремль недооцінює важливості теми гей-спільнот:

«Вони не передбачали, що цей закон, прийнятий у Думі, стане причиною такого скандалу, такої потужної хвилі на Заході».

Президент Росії Володимир Путін у одному із інтерв’ю применшив масштаб проблеми:

«Можна бути абсолютно впевненими у тому, що Росія буде строго дотримуватись принципів олімпізму, які не допускають дискримінації людей».

Калугін вважає, що ці слова президента призначені для іноземної аудиторії:

«Дискримінація на основі сексуальної орієнтації існує. І взагалі, в Росії зараз дуже великі проблеми із правами людини. Мені здається, що до тих пір поки Путін при владі, вони не будуть вирішуватись».

В рамках візиту до Санкт-Петербургу президент Обама зустрівся із правозахисниками та представниками гей-спільноти. Серед них - Ольга Лєнкова – працівниця правозахисної організації «Вихід», яка займається захистом прав представників сексуальних меншин:

«Ми говорили про порушення прав членів ЛГБТ-спільнот, говорили про злочини на підставі ненависті, про те, що вони не розслідуються належним чином, а ті, хто їх вчинили, залишаються безкарними. Ми сказали президенту Обамі, що ці проблеми повинні привернути увагу міжнародного співтовариства».

Ттого ж дня, в одному із парків Санкт-Петербургу, на акцію протесту вийшли ті, хто виступає на захист прав гей-спільноти. А також представники православних організацій, які не підтримують ЛГБТ-руху.

Через три місяці після того, як Росія прийняла закон про заборону гей-пропаганди серед неповнолітніх, дебати у цьому питанні не вщухають, а навпаки стають все більш запеклими як у Росії, так і за її межами.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG