Спеціальні потреби

Актуально

У США все ще існує дискримінація жінок щодо зарплати

На засіданні одного з комітетів Палати представників Конгресу США була оприлюднена доповідь, яка засвідчила, що рівності у заробітній платі між чоловіками та жінками у Сполучених Штатах усе ще не досягнуто. Ця проблема обговорювалася напередодні винесення на розгляд у Сенаті законопроекту «Справедливість у зарплаті», який покладає на працедавця юридичну відповідальність за дискримінацію жінок.

Дослідження Офісу урядової звітності, що вивчало компенсацію за статевою ознакою серед менеджерів у 2007 році показало: жінки-менеджери заробляють 81 цент на кожний долар, що йде у кишеню менеджера-чоловіка. Жінки складають 40% менеджерів усіх рівнів, але лише 3% керівників корпорацій. Усі ці дані – незначне покращення, порівняно з ситуацією у 2000 році.

Говорить президент громадської організації «Каталіст» Ілен Ланґ:

«Жінки застрягли. Незважаючи на десятиліття зусиль створити рівні можливості для кар’єрного зросту, глибока нерівність все ще залишається».
Чому це так? У минулому популярним поясненням було те, що жінки є менш освіченими, ніж чоловіки. Але у 2009 році жінки отримали 58 відсотків бакалаврських і магістерських дипломів та уперше в історії США здобули більше докторських ступенів.

На цей аспект вказує конгресмен Каролін Малоні:

«Добра новина полягає у тому, що жінки здобувають освіту. Розрив в освіті між чоловіками та жінками закрився, але розрив у зарплаті все ще залишається».

Інші вважають, що на робочому місці все ще присутня дискримінація за статевою ознакою. Такої думки, серед іншого, президент Інституту родини та праці Елен Галінскі:

«Упередження щодо жінок базуються на застарілих ідеях з далекого минулого, із зовсім іншого типу економіки, іншого типу родини, якого вже не існує».

Психологи кажуть, що жінки – скромніші від чоловіків і не вміють так, як вони, вимагати в начальства підвищення зарплати. Те ж саме дослідження показало, що на своїй першій роботі жінки заробляють на 4,600 доларів на рік менше, ніж чоловіки з однаковою освітою. Канал ABC провів свій власний експеримент, учасники якого мали вести переговори щодо своєї зарплати.

Половина чоловіків запросила максимальну ставку. Але те ж саме зробила і третина жінок. До того ж нещодавнє дослідження показало, що незаміжні, бездітні жінки у віці між 22 та 30 роками, що живуть у великих містах, заробляють на 8% більше, ніж чоловіки в тій же категорії! А чорношкірі жінки та латиноамериканки заробляють майже удвічі більше, ніж чоловіки.

Але заміжні жінки з дітьми, показало дослідження, оприлюднене у Конгресі, зароблять 79% від зарплати татусів-менеджерів. Не виключено, що матері не поспішають рухатися кар’єрними сходами. Дванадцятигодинний робочий день та часті подорожі погано суміщаються з доглядом за дитиною.

Але Сполученим Штатам жінки, які працюють та добре заробляють, сьогодні потрібні як ніколи. Саме вони здебільшого працевлаштовані в тих секторах економіки, що найкраще встояли рецесію. На кожну жінку, що втратила роботу, три чоловіки стали безробітними. Саме вони приймають більшість рішень щодо покупок в родині. Також кілька досліджень показало, що ті компанії, де більше жінок, займають високі посади та є членами ради директорів, мають кращі показники, ніж ті, де домінують представники «сильної» статі. Одна з цих компанії – Кембел, що випускає консервовані супи. Вона нещодавно оголосила про призначення свого нового виконавчого директора – Деніс Моррісон.

«Наші продажі чудові», – каже вона.

Найуспішніші компанії Сполучених Штатів, такі як Intel PriceWaterhouseCooper чи IMB, зрозуміли, чого хоче жінка. Це – не лише рівна з чоловіком зарплата за рівноцінну працю. Це – і можливість вести більш збалансоване життя: збільшувати чи зменшувати своє робоче навантаження в залежності від віку дітей, працювати з дому чи мати поруч з офісом якісний дитячий садочок.

Всі новини дня

Пентагон надсилає Україні нову партію гаубиць М777

Буксировані 155-мм гаубиці M777, Каліфорнія, 22 квітня 2022 року. U.S. Marine Corps/Cpl. Austin Fraley/Handout via REUTERS.

Пентагон США повідомив про підготовку нової поставки гаубиць М777 для України.

"Морські піхотинці Корпусу морської піхоти США готують буксировані 155-мм гаубиці M777 до відправлення разом з іншими засобами забезпечення та боєприпасами в рамках безпекової допомоги США Україні", - йдеться в дописі Міністерства обороні США у соцмережах.

Командування Збройних сил України подякувало Пентагону. "ЗСУ вдячні за підтримку та допомогу США", - йдеться в соцмедійному дописі.

В Пентагоні відзначили ефективність цього виду зброї для України.

"Ми переконані, що гаубиці ... мають вплив, особливо в Харкові. Чи це єдина причина? Я б так далеко на заходив, але на наше переконання, ці системи, і не лише від США, але і від інших країн, однозначно допомагають їм отримати ініціативу і повернути частину території", - заявив посадовець Пентагону під час брифінгу для преси в понеділок.

Він відзначив, що українці проводять контрнаступи на Донбасі а також відсувають російські війська на схід і північ від Харкова.

Під час розмови цього тижня міністр оборони Україні Олексій Резніков заявив очільнику Пентагону Ллойду Остіну, що 74 артилерійські системи, які США надали Україні, використовуються для бойових дій на передовій, йдеться в повідомленні Пентагону.

Сенат США затвердив кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні

Бріджит Брінк під час слухань в Комітеті Сенату з Міжнародних відносин, 10 травня 2022 року. (Photo by SAUL LOEB / AFP)

Сенат США одноголосно підтримав кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні. Голосування відбулось в середу після того, як її кандидатуру підтримав комітет Сенату США з міжнародних відносин.

Посада посла США в Україні була вакантною з 2019 року, коли тогочасний президент США Дональд Трамп відкликав з Києва Марі Йованович.

Брінкс, яка володіє російською і вивчала словацьку, сербську, грузинську та французьку мови, перед затвердженням на посаду посла в Україні служила послом США у Словаччині. Раніше вона відповідала в Держдепі за питання Східної Європи та Кавказу.

Як повідомляв Голос Америки, в той же день 18 травня, Посольство США в Україні офіційно відновило свою роботу у приміщенні в Києві, піднявши над комплексом американський прапор.

«Здійснюючи цей важливий крок, ми запровадили додаткові заходи для підвищення безпеки наших колег, які повертаються до Києва, і посилили наші заходи безпеки та протоколи. Ми прагнемо протистояти майбутнім викликам. Війна триває. Російські війська щодня завдають смерті та руйнувань на українській землі. Мільйони українців вимушені виїхати зі своїх домівок і сумують за втратою своїх близьких. Цілеспрямовано ми підтверджуємо нашу відданість народу та уряду України та з нетерпінням чекаємо виконання нашої місії від Посольства США в Києві», - йдеться в офіційній заяві від імені Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

В статті використано інформацію AFP, Reuters

План відмови ЄС від російських енергоносіїв через війну і не лише

Європейська комісія, виконавчий орган Європейського Союзу, оприлюднила подробиці плану, який має допомогти позбутися залежності від викопних джерел енергії, які європейці значною мірою досі купують в Росії.

План REPowerEU названий «відповіддю на труднощі і перебої на світовому енергетичному ринку, спричинені вторгненням Росії в Україну».

«Є дві нагальні причини для трансформації енергетичної системи Європи: припинення залежності ЄС від російського викопного палива, яке використовується у якості економічної і політичної зброї та коштує європейським платникам податків майже €100 мільярдів на рік, а також - подолання кліматичної кризи», - проголошує Єврокомісія.

Досі Росія забезпечує понад 40% газового імпорту у ЄС (залежність окремих країн сягає навіть 80%) і приблизно 27% нафти, а також значних обсягів вугілля.

Схвалений у квітні 5-тий пакет санкції ЄС передбачає ембарго на російське вугілля, що має почати діяти від середини серпня.

Ембарго на російське вугілля також запровадили США та Велика Британія.

Тим часом проголошені наміри ЄС відмовитися від російської нафти досі не затверджені через заперечення деяких країн, зокрема Угорщини, яка дуже залежить від нафти з Росії, що надходить трубопроводами.

Заклики до європейських санкцій щодо російського газу наразі залишаються недосяжними, бо рівень залежності Європи від газопостачань з Росії ще вищий, і найбільша країна ЄС - Німеччина залишається найбільшим споживачем російського газу.

Але до 2030 року ЄС планує відмовитися від енергії з Росії повністю.

План REPowerEU зосереджується на трьох головних напрямках:

1. Енергозбереження. Єврокомісія називає енергозбереження «найшвидшим і найдешевшим способом подолання енергетичної кризи та зменшення витрат на енергію».

Пропозиції зокрема передбачають, щоб уряди запровадили фіскальні заохочення енергозбереження «такі як зменшення рівнів ПДВ на енергоефективні системи опалення, на термоізоляцію будинків та пристроїв і устаткування».

2.Диверсифікація енергопостачань. ЄС пропонує такі кроки як колективна закупівля природного газу (зокрема імпорт зрідженого газу) водню тощо, а також підтримку сусідів ЄС.

«Ми далі працюватимемо разом з Україною, щоб гарантувати постачання та функціонування енергетичного сектору, водночас, прокладаючи шлях до майбутньої торгівлі електричним струмом та відновлювальним воднем, а також відбудовуватимемо енергетичну систему (України)», - сказано в роз’ясненнях плану.

3. Пришвидшений перехід на відновлювані джерела. Єврокомісія наполягає, що «пришвидшення і збільшення частки відновлюваної енергії в генеруванні, промисловості, будівництві й транспорті підштовхне зелену трансформацію і в майбутньому знизить ціни».

Планувальники сподіваються, до 2030 року досягти цілі - 40%-45% енергії з відновлюваних джерел.

У планах зокрема згадано використання сонячної і геотермальної енергії, а також «відновлюваного водню».

Дивіться також:

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Більше

XS
SM
MD
LG