Спеціальні потреби

Актуально

У США все ще існує дискримінація жінок щодо зарплати

На засіданні одного з комітетів Палати представників Конгресу США була оприлюднена доповідь, яка засвідчила, що рівності у заробітній платі між чоловіками та жінками у Сполучених Штатах усе ще не досягнуто. Ця проблема обговорювалася напередодні винесення на розгляд у Сенаті законопроекту «Справедливість у зарплаті», який покладає на працедавця юридичну відповідальність за дискримінацію жінок.

Дослідження Офісу урядової звітності, що вивчало компенсацію за статевою ознакою серед менеджерів у 2007 році показало: жінки-менеджери заробляють 81 цент на кожний долар, що йде у кишеню менеджера-чоловіка. Жінки складають 40% менеджерів усіх рівнів, але лише 3% керівників корпорацій. Усі ці дані – незначне покращення, порівняно з ситуацією у 2000 році.

Говорить президент громадської організації «Каталіст» Ілен Ланґ:

«Жінки застрягли. Незважаючи на десятиліття зусиль створити рівні можливості для кар’єрного зросту, глибока нерівність все ще залишається».
Чому це так? У минулому популярним поясненням було те, що жінки є менш освіченими, ніж чоловіки. Але у 2009 році жінки отримали 58 відсотків бакалаврських і магістерських дипломів та уперше в історії США здобули більше докторських ступенів.

На цей аспект вказує конгресмен Каролін Малоні:

«Добра новина полягає у тому, що жінки здобувають освіту. Розрив в освіті між чоловіками та жінками закрився, але розрив у зарплаті все ще залишається».

Інші вважають, що на робочому місці все ще присутня дискримінація за статевою ознакою. Такої думки, серед іншого, президент Інституту родини та праці Елен Галінскі:

«Упередження щодо жінок базуються на застарілих ідеях з далекого минулого, із зовсім іншого типу економіки, іншого типу родини, якого вже не існує».

Психологи кажуть, що жінки – скромніші від чоловіків і не вміють так, як вони, вимагати в начальства підвищення зарплати. Те ж саме дослідження показало, що на своїй першій роботі жінки заробляють на 4,600 доларів на рік менше, ніж чоловіки з однаковою освітою. Канал ABC провів свій власний експеримент, учасники якого мали вести переговори щодо своєї зарплати.

Половина чоловіків запросила максимальну ставку. Але те ж саме зробила і третина жінок. До того ж нещодавнє дослідження показало, що незаміжні, бездітні жінки у віці між 22 та 30 роками, що живуть у великих містах, заробляють на 8% більше, ніж чоловіки в тій же категорії! А чорношкірі жінки та латиноамериканки заробляють майже удвічі більше, ніж чоловіки.

Але заміжні жінки з дітьми, показало дослідження, оприлюднене у Конгресі, зароблять 79% від зарплати татусів-менеджерів. Не виключено, що матері не поспішають рухатися кар’єрними сходами. Дванадцятигодинний робочий день та часті подорожі погано суміщаються з доглядом за дитиною.

Але Сполученим Штатам жінки, які працюють та добре заробляють, сьогодні потрібні як ніколи. Саме вони здебільшого працевлаштовані в тих секторах економіки, що найкраще встояли рецесію. На кожну жінку, що втратила роботу, три чоловіки стали безробітними. Саме вони приймають більшість рішень щодо покупок в родині. Також кілька досліджень показало, що ті компанії, де більше жінок, займають високі посади та є членами ради директорів, мають кращі показники, ніж ті, де домінують представники «сильної» статі. Одна з цих компанії – Кембел, що випускає консервовані супи. Вона нещодавно оголосила про призначення свого нового виконавчого директора – Деніс Моррісон.

«Наші продажі чудові», – каже вона.

Найуспішніші компанії Сполучених Штатів, такі як Intel PriceWaterhouseCooper чи IMB, зрозуміли, чого хоче жінка. Це – не лише рівна з чоловіком зарплата за рівноцінну працю. Це – і можливість вести більш збалансоване життя: збільшувати чи зменшувати своє робоче навантаження в залежності від віку дітей, працювати з дому чи мати поруч з офісом якісний дитячий садочок.

Всі новини дня

ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти РФ

Belgium, Brussels, EU Flag

Євросоюз погодив восьмий пакет санкцій проти проти Росії через агресію проти України і влаштовані Кремлем на окупованих українських територіях псевдореферендуми про приєднання до РФ.

«Комісія вітає ухвалення Радою восьмого пакета суворих санкцій проти Росії за її агресію проти України. Цей пакет, який був тісно погоджений із нашими міжнародними партнерами, є відповіддю на ескалацію і незаконну війну Росії проти України, що триває, зокрема шляхом незаконної анексії української території на основі фіктивних «референдумів», мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.

У пакет санкцій потрапила заборона на транспортування нафти вище за встановлену стелю цін, обмеження на імпорт сталевої продукції, деяких видів пластмас та хімікатів. Росіянам буде заборонено користуватися європейськими криптогаманцями. Європейським компаніям забороняється надавати Росії IT- та юридичні послуги, розробляти архітектурні та інжинірингові проєкти, йдеться на сайті Ради Європи.

У Росію буде заборонено експорт цивільної зброї та військового транспорту та розширеного списку продукції, що використовується в авіаційній галузі.

Зазначається, що санкції позбавляють російську армію та її постачальників додаткових конкретних товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України. Пакет також закладає основу необхідної правової бази реалізації обмеження ціни на нафту, передбаченого G7.

Єврокомісія 28 вересня запропонувала новий пакет санкцій проти Росії через проведені нею псевдореферендуми на окупованих українських територіях.

Перший саміт Європейської політичної спільноти, в якій нема місця Росії Путіна

Жозеп Боррель

Представники 44 країн Європи зібралися у Празі на перший саміт Європейської політичної спільноти - нового об'єднання практично усіх держав Європи, крім Росії.

Український президент Володимир Зеленський братиме участь у саміті з допомогою відеозв’язку.

Неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна...

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель назвав ідею Європейської політичної спільноти (ЄПС) одним з наслідків війни Росії проти України і частиною «переосмислення і реформування ширшого європейського порядку понад роботою ЄС і НАТО».

Боррель наголосив, що «Росія залишається географічним сусідом і членом міжнародної системи, але зараз європейці вимушені будувати Європейську політичну спільноту без путінської Росії».

«У найближчому майбутньому і можливо допоки Путін залишається при владі неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна, яка поважала б спільні принципи», - сказав посадовець напередодні саміту.

Жозеп Боррель окремо застеріг, що «ЄПС не може бути альтернативою для розширення ЄС (тобто ерзацом, або заміною повного членства в ЄС)».

23 червня Європейський Союз офіційно надав Україні статус кандидата на членство в ЄС, але в той час як лунають різні оцінки щодо тривалості процесу вступу, українські лідери наголошують, що вони проти затягування.

Ідея Макрона

Пропонуючи Європейську політичну спільноту, президент Франції Еммануель Макрон у травні цього року заявив, що російська війна проти України, на тлі прагнень українців і таких країн як Молдова та Грузія приєднатися до Європейського Союзу підштовхує до «потреби переосмислити географію та організацію нашого континенту».

За його словами «та нова європейська організація дозволила б демократичним європейським державам, які поділяють наші спільні цінності, знайти новий простір для політичного співробітництва і співпраці в галузі безпеки, енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури і вільного пересування людей, особливо нашої молоді».

Макрон тоді вважав за потрібне наголосити, що «приєднання до неї не обов’язково виключало б майбутній вступ в Європейський Союз», ймовірно маючи на увазі Україну, а також додав, що та спільнота «не була б з закрита для тих, хто вийшов з ЄС», вказуючи, очевидно, на Велику Британію.

Участь Британії

У той час як колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, зробивши вихід з ЄС своїм принциповим досягненням, демонстративно уникав участі в зібраннях, влаштованих Євросоюзом, його наступниця на посаді Ліз Трас поїхала на саміт ЄПС у Празі.

Напередодні вона заявила, що головним своїм завданням бачить «зміцнення підтримки України та активізацію колективних дій щодо енергетичної безпеки, міграції та втілення пріоритетів Великої Британії».

«Європа постала перед своєю найбільшою кризою з часів Другої Світової війни. І ми подолали її згуртовано і рішуче… Нам треба і надалі стояти твердо, щоб забезпечити перемогу України у цій війні, а також, щоб дати раду стратегічним викликам, які ця війна виявила», - йдеться в офіційній заяві від імені Ліз Трас.

Дивіться також:

Як війна вплинула на українську економіку та що потрібно для її відновлення. Відео

За прогнозами Світового банку, економіка України цьогоріч впаде на 35%. Ірина Соломко дослідила, як війна вплинула на українську економіку, і скільки часу та грошей потрібно на її відновлення.

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Для вимушених переселенців з України у каліфорнійському окрузі Оранж організували спеціальний притулок. Про те, як там живуть родини із Запоріжжя, Слов'янська, Києва та Криму дізнавалась Христина Шевченко.

Реакції учасників Варшавського безпекового форуму на військові успіхи України. Відео

Які оцінки ходу війни дають учасники Варшавського безпекового форуму, що пропонують робити, аби запобігти потенційній ядерній загрозі від Росії – подробиці від Мирослави Гонгадзе, яка стежила за усіма головними подіями Безпекового форуму у Варшаві.

Більше

XS
SM
MD
LG