Актуально
У США все ще існує дискримінація жінок щодо зарплати
На засіданні одного з комітетів Палати представників Конгресу США була оприлюднена доповідь, яка засвідчила, що рівності у заробітній платі між чоловіками та жінками у Сполучених Штатах усе ще не досягнуто. Ця проблема обговорювалася напередодні винесення на розгляд у Сенаті законопроекту «Справедливість у зарплаті», який покладає на працедавця юридичну відповідальність за дискримінацію жінок.
Дослідження Офісу урядової звітності, що вивчало компенсацію за статевою ознакою серед менеджерів у 2007 році показало: жінки-менеджери заробляють 81 цент на кожний долар, що йде у кишеню менеджера-чоловіка. Жінки складають 40% менеджерів усіх рівнів, але лише 3% керівників корпорацій. Усі ці дані – незначне покращення, порівняно з ситуацією у 2000 році.
Говорить президент громадської організації «Каталіст» Ілен Ланґ:
«Жінки застрягли. Незважаючи на десятиліття зусиль створити рівні можливості для кар’єрного зросту, глибока нерівність все ще залишається».
Чому це так? У минулому популярним поясненням було те, що жінки є менш освіченими, ніж чоловіки. Але у 2009 році жінки отримали 58 відсотків бакалаврських і магістерських дипломів та уперше в історії США здобули більше докторських ступенів.
На цей аспект вказує конгресмен Каролін Малоні:
«Добра новина полягає у тому, що жінки здобувають освіту. Розрив в освіті між чоловіками та жінками закрився, але розрив у зарплаті все ще залишається».
Інші вважають, що на робочому місці все ще присутня дискримінація за статевою ознакою. Такої думки, серед іншого, президент Інституту родини та праці Елен Галінскі:
«Упередження щодо жінок базуються на застарілих ідеях з далекого минулого, із зовсім іншого типу економіки, іншого типу родини, якого вже не існує».
Психологи кажуть, що жінки – скромніші від чоловіків і не вміють так, як вони, вимагати в начальства підвищення зарплати. Те ж саме дослідження показало, що на своїй першій роботі жінки заробляють на 4,600 доларів на рік менше, ніж чоловіки з однаковою освітою. Канал ABC провів свій власний експеримент, учасники якого мали вести переговори щодо своєї зарплати.
Половина чоловіків запросила максимальну ставку. Але те ж саме зробила і третина жінок. До того ж нещодавнє дослідження показало, що незаміжні, бездітні жінки у віці між 22 та 30 роками, що живуть у великих містах, заробляють на 8% більше, ніж чоловіки в тій же категорії! А чорношкірі жінки та латиноамериканки заробляють майже удвічі більше, ніж чоловіки.
Але заміжні жінки з дітьми, показало дослідження, оприлюднене у Конгресі, зароблять 79% від зарплати татусів-менеджерів. Не виключено, що матері не поспішають рухатися кар’єрними сходами. Дванадцятигодинний робочий день та часті подорожі погано суміщаються з доглядом за дитиною.
Але Сполученим Штатам жінки, які працюють та добре заробляють, сьогодні потрібні як ніколи. Саме вони здебільшого працевлаштовані в тих секторах економіки, що найкраще встояли рецесію. На кожну жінку, що втратила роботу, три чоловіки стали безробітними. Саме вони приймають більшість рішень щодо покупок в родині. Також кілька досліджень показало, що ті компанії, де більше жінок, займають високі посади та є членами ради директорів, мають кращі показники, ніж ті, де домінують представники «сильної» статі. Одна з цих компанії – Кембел, що випускає консервовані супи. Вона нещодавно оголосила про призначення свого нового виконавчого директора – Деніс Моррісон.
«Наші продажі чудові», – каже вона.
Найуспішніші компанії Сполучених Штатів, такі як Intel PriceWaterhouseCooper чи IMB, зрозуміли, чого хоче жінка. Це – не лише рівна з чоловіком зарплата за рівноцінну працю. Це – і можливість вести більш збалансоване життя: збільшувати чи зменшувати своє робоче навантаження в залежності від віку дітей, працювати з дому чи мати поруч з офісом якісний дитячий садочок.
Всі новини дня
- Голос Америки
Блінкен: визнання Росії державою, що спонсорує тероризм, може потягти за собою небажані наслідки. Відео
Визнання Росії державою-спонсоркою тероризму може стати вагомим важелем у стримуванні інших держав, таких як Китай, надавати допомогу Москві для продовження її війни проти України. Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем,
- Голос Америки
Гельсінська комісія США відзначила сміливих українських жінок

Гельсінська комісія 22 березня відзначила українку Дар’ю Каленюк, виконавчу директорку та членкиню правління Центру протидії корупції, як одну зі сміливих жінок, що невтомно виступають за перемогу України. Відзначення відбулось в рамках місяця жіночої історії у США, про це йдеться на сторінці Гельсінської комісії у Твіттер.
“Дар'я Каленюк перебуває на передовій зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні. Її відданість захисту верховенства права не похитнулася навіть у розпал повномасштабного вторгнення Росії. Скоріше, вона її подвоїла, та додала до свого портфоліо підтримку перемоги України”, - зазначили в Гельсінській комісії.
Протягом Місяця жіночої історії Гельсінська комісія відзначила також інших українок. Зокрема, 21 березня в комісії наголосили на хоробрості медика-волонтерки Юлії “Тайри” Паєвської, яка разом зі своєю командою "Ангели Тайри" врятувала сотні життів.
“Юлія Паєвська була захоплена в полон російськими військами, зазнавала тортур і побоїв протягом 3 місяців. Вона таємно перевезла відеодокази російських воєнних злочинів у Маріуполі та продовжує виступати на захист своєї країни, особливо потреб медиків”, - йдеться в повідомленні комісії.
Також у березні Гельсінська комісія відзначила доброволицю Ірину “Джоконду”, "маму двох дітей, яка взяла до рук зброю, щоб захистити свою країну під час нападу Росії", і бойову медикиню Анну Олсен, яка служила в останні дні блокади Маріуполя, потрапила в полон і була звільнена під час обміну.
"Олсен провела 6 місяців в ув'язненні як військовополонена, зазнаючи жорстоких фізичних і психологічних тортур, а її донька залишалася в окупованому Херсоні. Вона була звільнена в жовтні 2022 року і продовжує виступати за звільнення в'язнів і притягнення Росії до відповідальності", - зазначили в комісії.
Місяць жіночої історії – щорічна міжнародна акція, що має на меті наголосити на внеску жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Офіційно відзначається у березні у США, Великій Британії та Австралії, у зв'язку з Міжнародним днем прав жінок 8 березня.
Дивіться також:
Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео
65 українських військовиків, які від січня проходять навчання на системі ППО Patriot в США, завершують програму вже найближчими днями. Чому американці вчаться від українців та з якими головними викликами зіткнулися українські військовики?
Путін не має "плану відходу", й це ускладнює перемовини - дискусія в університеті Джорджтаун

Президент Росії Володимир Путін не має "запасного варіанту" у питанні війни в Україні, що може ускладнити потенційні мирні переговори. Таку думку висловила Маргарет Петерлін, представниця Інституту національної безпеки США під час дискусії "Україна через міжнародний об'єктив" у Джорджтаунському університеті.
За словами Петерлін, Путін не має варіанту "я поїду в Сочі [на схилі віку - ред.], і це буде фантастично, і я житиму там своїм життям". Натомість він знає, яка доля спіткала інших світових диктаторів, зокрема, лівійського лідера Муаммара Каддафі, що був убитий повстанцями наприкінці громадянської війни в країні.
"Найбільший виклик для такого диктатора як Путін - це те, що він насправді не має "плану відходу" чи плану щодо закінчення власної влади та повноважень, тож це додає труднощів у переговорах з ним", - сказала Петерлін. Вона порівняла ставлення глави Кремля до України із насильницькими взаєминами у парі: "Це психологічно працює саме так, мов у того хлопця, який не розуміє, що розлучення уже сталося та намагається повернутися – на психологічному рівні чи на рівні міжнародної безпеки".
Це психологічно працює саме так, мов у того хлопця, який не розуміє, що розлучення уже сталося та намагається повернутися.Маргарет Петерлін, представниця Інституту національної безпеки США
При цьому колишня високопосадовиця висловила підтримку скептичній позиції Джеймса Джефрі, колишнього посла США в Іраку, Туреччині та Албанії, який частково розкритикував рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.
Під час дискусії загалом звучали міркування про сценарії перемовин із російським президентом, навіть твердження про те, що не всі території, захоплені Росією, можуть чи повинні бути звільнені, щоб дати йому ілюзію здобутків.
"Війна в Україні закінчиться "як усі війни" - припиненням вогню. Але небезпека триватиме", - сказала під час дискусії Пола Дойл, колишня керівниця спецоперацій ЦРУ, експертка Інституту національної безпеки університету Джорджа Мейсона. "Перемир'я буде порушено, порушено, і знову порушено. Тому що Росія не є надійним партнером", - сказала Дойл.
А старша викладачка Школи урядування й громадської служби імені Буша (The Bush School of Government & Public Service) Катерина Шинкарук пояснила, що "важливо мати таку розмову" про можливі сценарії завершення війни, "але слід розуміти, що існують серйозні контраргументи, не всі вони були представлені під час дискусії".
За її словами, попри висловлені на конференції в Джорджтауні позиції, загалом у Вашингтоні "є багато інших думок – і про повернення всіх територій Україною, і про позбавлення Путіна влади в Росії, що відповідає стратегічним інтересам і США, і України".
- Голос Америки
США запропонували Словаччині 12 нових гелікоптерів "зі знижкою" за МіГи для України

США запропонували Словаччині 12 нових військових гелікоптерів Bell AH-1Z Viper зі знижкою у дві третини вартості як компенсацію за винищувачі МіГ-29, передані країною військовим України. Крім того, Словаччина вже отримала перший танк Leopard 2A4 від Німеччини на заміну переданих Україні бойових машин піхоти.
Як повідомляють інформаційні агентства AP та Reuters, уряд Словаччини ще повинен розглянути цю пропозицію. За її умовами, Словаччина заплатить 340 мільйонів доларів за бойові гелікоптери вертольоти Bell AH-1Z в рамках угоди на суму близько 1 мільярд доларів, яка також включає 500 ракет AGM-114 Hellfire II. Крім того, у рамках угоди передбачені навчання.
Очікується, що США за програмою зовнішнього військового фінансування оплатять 660 мільйонів доларів, а Європейський Союз також надішле Словаччині 200 мільйонів євро (близько 213 мільйонів доларів) додаткової компенсації, - поінформував міністр оборони Словаччини Ярослав Над на своїй сторінці у Фейсбуці.
Ярослав Над також заявив, що Збройні Сили його країни наразі не мають бойових гелікоптерів і що угода «суттєво підвищить обороноздатність Словаччини».
Він також написав у Фейсбуці, що наразі тривають випробування бойового танка Leopard 2A4, наданого Словаччині Німеччиною. “Закінчення випробувань заплановано на 31 березня 2023 року. Поки що випробування не виявили жодних недоліків”, - пише Над. Загалом цього року Словаччині передали 15 танків Leopard 2A4, - розповів посадовець.
Як повідомляв Голос Америки, 17 березня Словаччина - другою з країн НАТО після Польщі - оголосила, що надасть Україні 13 літаків Міг-29 радянських часів, ставши другою країною-членом НАТО, яка прислухалася до прохань українського уряду надати військові літаки для захисту від вторгнення Росії.
Видання ABC News інформує, що Словаччина зупинила експлуатацію своїх МіГів влітку через брак запасних частин і досвіду їх обслуговування. Раніше країна також підписала угоду про купівлю 14 американських винищувачів F-16, але постачання було відкладено на два роки. Перший літак надійде в країну на початку 2024 року.
“Наші серця з Україною. Наші літаки для України. Словаччина пожертвує Україні 13 реактивних літаків МіГ-29 (та систему ППО SA-6). Договір підписаний”, - написав у своєму Твіттері словацький міністр оборони Ярослав Над.
Раніше Білий дім повідомляв, що США поважають рішення Польщі та Словаччини надати Україні винищувачі Міг-29. " Це суверенні рішення будь-якої країни і ми поважаємо ці суверенні рішення", - заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.
Форум