Спеціальні потреби

Правляча партія Грузії визнала свою поразку на виборах


Президент Грузії Михайло Саакашвілі визнав поразку своєї правлячої партії «Єдиний національний рух» на парламентських виборах у понеділок, заявивши про перемогу опозиційної коаліції, яку очолює Бідзіна Іванішвілі.

У телезверненні до грузинського народу, Саакашвілі пообіцяв співпрацювати з опозицією у процесі формування нового уряду.

За даними Центральної виборчої комісії, блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі "Грузинська мрія" веде перед набравши 54% голосів, а партія "Єдиний національний рух" - 41%.

У понеділок увечері обидві партії заявили про свою перемогу. Тисячі прихильників опозиції зібралися на Площі свободи в центрі Тбілісі.

Згідно із ухваленими раніше змінами до Конституції Грузії, прем’єр-міністр перебере на себе чимало повноважень, які тепер належать президенту, після того , як наступного року закінчиться другий й останній термін президентства Саакашвілі. Парламент обиратиме прем’єр-міністра.

Під час передвиборчої кампанії, Саакашвілі заявляв, що перемога «Грузинської мрії» і прихід до влади на посаді прем’єра Іванішвілі відверне Грузію від Заходу, і поверне її під вплив Москви. Такі твердження Іванішвілі заперечує.

Прихильники Іванішвілі називають президента Саакашвілі диктатором. Вони звинувачують його відповідальності за короткотривалу, але катастрофічну, війну з Росією навколо Південної Осетії.

Кампанія правлячої партії зазнала значного удару коли менш ніж за два тижні до дня голосування з’явилися відеокадри знущань і сексуальної наруги над в’язнями однієї з тбіліських тюрем.
XS
SM
MD
LG