Спеціальні потреби

Актуально

В Грузії почалась видача біометричних паспортів

Біометричний паспорт поєднує паперовий документ і електронний чип, в пам‘яті якого зберігається фотографія, підпис та різні необхідні дані про його володаря.

Проект вартістю в 7 мільйонів євро був започаткований президентом Саакашвілі, який каже, що його особистою амбіцією є домогтись, щоб його громадяни могли їздити в Європу без віз ще до завершення другого терміну його президентства у 2013 році. Грузія першою з колишніх радянських республік на Південному Кавказі провела успішні переговори з Європейським Союзом щодо спрощення візових процедур для своїх громадян . Відповідна угода про це зараз розглядається в ЄС.

«Ми хочемо спростити подорожування нашим громадянам до країн ЄС та інших держав. В найближчому майбутньому ми підпишемо відповідну домовленість з членами Євросоюзу», каже заступник міністра юстиції Грузії Ґеорґій Вашадзе. За його словами маючи відбитки пальців і електронну версію усієї інформації громадянина, біометричний паспорт практично неможливо підробити. Він відповідає найсучаснішим вимогам безпеки.

Обладнання для виробництва біометричних паспортів надала французька компанія «Обертюр Текнолоджис». Її співробітники проводили тренування, монтаж і перевірку роботи апаратури.

«Систему важко обманути. Крім того, що кожний користувач повинен довести свою ідентичність, ніхто не має можливості дізнатись, що саме записано на чипі. Система наказує, який паспорт вставити в машину, і заносить дані про його власника на чип автоматично. Після того, як дані записано на чип, їх неможливо виправити чи змінити», каже керівник проекту Сесіль Тюо.

Оформлення паспорта в десятиденний строк буде коштувати грузинам 100 ларі або 42 євро. Багато громадян Грузії вже подали заявки на біометричні паспорти. Першим власником такого паспорта став житель Тбілісі Малхаз Самсонадзе, який планує відкрити власний бізнес з партнером з Туреччини.

В Євросоюзі біометричні паспорти видаються в Ісландії, Норвегії та Швейцарії. Серед пост-радянських країн такі паспорти вже видає Казахстан. В Грузії біометричні паспорти видаватимуться в Тбілісі, Кутаїсі і Батумі.


Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG